برگزیدگان جشنواره فیلم شهر طی مراسمی در برج میلاد...
 

با اهدای جایزه به آثار بخش‌های مختلف، برگزیدگان جشنواره فیلم شهر طی مراسمی در برج میلاد معرفی شدند.

برگزیده‌های سومین دوره جشنواره فیلم شهر، دیشب به شرح زیر معرفی شدند:

* بخش موضوعی
رتبه سوم: سعید حدادی كارگردان «اینجا تهران است»
رتبه دوم: مصطفی سیفی كارگردان «شب بیست و هشتمین سال»
رتبه اول: فرتاش آژیر كارگردان «طاووس»

* بخش شهر و حركت
رتبه سوم: بهزاد خداویسی كارگردان «دربست مولوی»
رتبه دوم: كیارش اسدی‌زاده كارگردان «سمت راست من»
رتبه اول: محمدحسین صفری كارگردان «ایست»
جایزه ویژه هیئت داوران به محمد رضایی‌راد كارگردان «مترو 85»

* بخش شهر و معماری
رتبه پنجم: مهرداد زاهدیان برای «میدان بی‌حصار»
رتبه چهارم: حمید سهیلی برای «محورهای پیاده»
رتبه سوم: ناهید رضایی برای «آن‌سوی بزرگراه»
رتبه دوم: زهرا شازندی برای «درب دوم»
رتبه اول: میرهادی ملك‌اسماعیلی برای «سكوت»

* بخش شهر و طبیعت
رتبه دوم: بابك مجیدی كارگردان «نویز»
رتبه اول: محمود كیانی كارگردان «مرگ زمین»

* بخش شهر و بانوان
رتبه سوم: توفان نهان قدرتی برای «مردمك‌های پریشان»
رتبه دوم: احمد جان‌میرزایی برای «یكی از هزاران»
رتبه اول: افشین صادقی برای «محدوده خصوصی»

* بخش شعر و جامعه
رتبه سوم: هومن سیدی برای «دندان آبی»
رتبه دوم: محمد جعفری برای «صورت‌های رنگ‌پریده»
رتبه اول: انسیه روشن برای «آخرین سكه»

* بخش شهر و حقوق شهروندی
رتبه سوم: ابراهیم شفیعی برای «خط سفید» و مهدی جعفری برای «پنجره»
رتبه دوم: روح‌الله مسرور برای «بوق»
رتبه اول: سهیلا گلستانی برای «چهل و پنجم نوزده غربی»

* بخش شهر، آئین و معنویت
رتبه سوم: علی خسروی برای «جشن تكلیف» و قربانعلی طاهرفر برای «راه روشن»
رتبه دوم: محمدحسین جبلی برای «طعم زندگی»
رتبه اول: روح‌الله مولوی برای «غریب‌تر از بهشت»
جایزه ویژه هیئت داوران به سعید امینی برای «بیت‌العباس» و شاپور قریب برای «بچه‌های كوچه دوازدهم»

* بخش شهر و كودكان
بخش فیلم‌هایی برای كودكان: دیپلم افتخار به سیدفاضل مرتضوی طباطبایی بازیگر «امیرعلی» و بزرگمهر صفورا كارگردان «پلیس‌های كوچك محله ما»، محمدرضا حیدری كارگردان «كتاب امانتی»
بخش فیلم‌هایی درباره كودكان: دیپلم افتخار به رضا ابراهیمی برای «رقص تلخ» و حامد رجبی برای «شكفتن در مه»

* بخش مستند و كوتاه بین‌الملل
تندیس و دیپلم افتخار بهترین فیلم داستانی به فیلم «اتوبوس شب» از اسپانیا
جایزه ویژه به فیلم «همه چیز روبه‌راهه» از قرقیزستان

* بخش مستند
تندیس و دیپلم افتخار بهترین فیلم مستند نیز به «یكصد سال بلدیه» ارد عطارپور
تندیس و دیپلم افتخار بهترین مستند تجربی به «شهر من» از كانادا

* بخش فیلم‌های كودكان و نوجوان بین‌الملل
دیپلم افتخار به علی شادمان بازیگر فیلم «زمانی برای دوست داشتن»
تندیس و دیپلم افتخار بهترین فیلم به «ستارگان روی زمین» از هند

* بخش تیزر و انیمیشن
تندیس و دیپلم افتخار بهترین تیزر به «نشان همیار پلیس» ساخته ارد پیكان‌فر
تندیس و دیپلم افتخار بهترین انیمیشن كیارش اسدی‌زاده برای «پشت سر من»

* بخش فیلم‌های پشت صحنه سینمای ایران
دیپلم افتخار به ناهید دل‌آگاه برای «یك فیلم، یك تجربه»
دیپلم افتخار به كوهیار كلاری برای «سربازهای جمعه»
دیپلم افتخار به امیر عزیزی برای «موج سوم»
تندیس و دیپلم افتخار بهترین فیلم پشت صحنه به گلاره كیازند و آرش صادقی سازندگان فیلم پشت صحنه «فرش ایرانی»

* بخش فیلم‌های ویدئویی
دیپلم افتخار به «لحظه‌های گمشده» ساخته كرشمه افسری
تندیس و دیپلم افتخار بهترین فیلم به «شب قصه‌ها» ساخته صادق پروین آشتیانی

* بخش فیلم‌های كوتاه داستانی
دیپلم افتخار به «بوق» ساخته روح‌الله مسرور
تندیس و دیپلم افتخار به رامین فردی برای «بعد از نهار می‌نشینیم و حرف می‌زنیم»
تندیس و دیپلم افتخار به محمدرضا حاجی‌غلامی برای «ایستگاه اتوبوس»

* پخش مسابقه فیلم محله
تندیس و دیپلم افتخار به فیلم‌ «دو دقیقه زندگی» ساخته كیخسرو حسن‌پور
تندیس و دیپلم افتخار به فیلم «آیینه سوخته» ساخته سحر صفرپور
تندیس و دیپلم افتخار به فیلم «بركت» ساخته حسین رضایی
جایزه ویژه هیئت داوران به «خورشید شهر» ساخته محمدرضا قلی‌پور

* بخش مستند ایرانی
تندیس و دیپلم افتخار بهترین پژوهش به احمد میراحسان برای «تهران هزار داستان»
تندیس و دیپلم افتخار بهترین كارگردان مستند و بهترین فیلم مستند به سعید حدادی برای «اینجا تهران است» و امیرنعیم حسینی برای «جای خالی»
جایزه ویژه هیئت داوران به محمدرضا تیموری تصویربردار مجموعه‌ای از فیلم‌های مستند و علا محسنی كارگردان فیلم «شهر من پیتزا»

* بخش انقلاب اسلامی
دیپلم افتخار به الهام حسین‌زاده برای «دیوار» و عاطفه خادم‌الرضا برای «پژواك یك شهر»
تندیس و دیپلم افتخار بهترین مستند این بخش به امیرحسین نوروزی برای «قطعه بیست و یك»
تندیس و دیپلم افتخار بهترین فیلم داستانی به هومن سیدی برای «تمام وسایل شخصی من جابجا شده»
جایزه ویژه هیئت داوران به امیر مهران برای فیلم «زمان پایان»

* بخش سینمای ایران
جایزه ویژه هیئت داوران به بهرام بیضایی برای همه آثار
تندیس و دیپلم افتخار فیلم برگزیده به «بیست» ساخته عبدالرضا كاهانی و «زادبوم» ساخته ابوالحسن داودی
تندیس و دیپلم افتخار برای فرید مصطفوی و رضا میركریمی برای فیلمنامه و ایده فیلم «زادبوم»
 
 
گردآوری:گروه فرهنگ و هنر سيمرغ
www.seemorgh.com/culture
منبع:farsnews.com
 
 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پربیننده های این بخش

 
X