درخشش سینمای ایران در جشنواره ونیز 2020 + عکس
مراسم اهدای جوایز بخش جنبی هفتادوهفتمین جشنواره فیلم ونیز، دیمشب جمعه ۲۱ شهریور برگزار شد که سهم سینمای ایران، دو جایزه ارزشمند بود 

دو جایزه ارزشمند جشنواره ونیز برای سینمای ایران

دو فیلم «جنایت بی‌دقت» ساخته شهرام مکری و «دشت خاموش» به کارگردانی احمد بهرامی که در بخش جنبی هفتادوهفتمین جشنواره فیلم ونیز حضور داشتند، دو جایزه ارزشمند را از این رویداد سینمایی به دست آوردند.

«جنایت بی‌دقت»، به‌نویسندگی نسیم احمدپور  و شهرام مکری، کارگردانی مکری و تهیه‌کنندگی نگار اسکندرفر، جایزه بهترین فیلمنامه اورژینال را از انجمن منتقدان مستقل دریافت کرد.

این جایزه به فیلم‌های حاضر در بخش جنبی جشنواره ونیز اهدا می‌شود.

جوایز سینمای ایران در جشنواره ونیز
جوایز سینمای ایران در جشنواره ونیز

فیلم «دشت خاموش» به کارگردانی احمد بهرامی هم جایزه فیپرشی (جایزه انجمن جهانی منتقدان) را در این بخش دریافت کرد. این فیلم علاوه بر جایزه فیپرشی، موفق به دریافت جایزه بنیاد فای (اعتماد ملی ایتالیا) هم شد که هر ساله به بهترین فیلم با موضوع کار و مسائل مربوط به محیط زیست اعطا می‌شود.

شهرام مکری در جشنواره ونیز 2020
شهرام مکری در جشنواره ونیز 2020

«دشت خاموش» با بازی علی باقری، فرخ نعمتی، مهدیه نساج و... فیلمی است که به شرایط دشوار کاری و روابط پیچیده انسانی در یک محیط کارگری می پردازد.

فیلم «خورشید» به کارگردانی مجید مجیدی، در بخش مسابقه جشنواره ونیز حضور دارد که امشب شنبه ۲۲ شهریور شاهد مراسم پایانی خواهد بود.

 

بیشتر بدانید : شروع جشنواره ونیز 2020 با پروتکل های بهداشتی + تصاویر

بیشتر بدانید : معرفی داوران جشنواره ونیز 2020

بیشتر بدانید : جشنواره ونیز، اولین رویداد مهم سینمایی بعد از کرونا + تاریخ برگزاری

بیشتر بدانید : عکس های جواد عزتی و مجید مجیدی روی فرش قرمز جشنواره ونیز

 

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: khabaronline.ir