همکاری آهنگساز ایرانی با سریال "بازی تاج و تخت"
 رامین جوادی درجمع معدود افرادی که از تیم سازندگان سریال بازی تاج و تخت در "خانه اژدها" حضور دارند، قرار می‌گیرد

آهنگسازی اسپین‌آف سریال بازی تاج و تخت توسط رامین جوادی

در خبری که نخستین بار توسط وبسایت Los Siete Reinos منتشر شده، شبکه HBO حضور رامین جوادی آهنگساز ایرانی-آلمانی سریال گیم آف ترونز برای ساخت اسپین آف "خاندان اژدها" را تأیید کرده است. جوادی که با موسیقی مشهور و ماندگار سریال "بازی تاج و تخت" موفق به دریافت جایزه امی بهترین موسیقی متن سال برای فصل هفتم و هشتم این سریال شده است، دو مرتبه نیز برای مجموعه "وست ورلد" نامزد دریافت این جایزه شده است.

آثار رامین جوادی در سریال بازی تاج و تخت به چنان محبوبیتی دست یافت که HBO در سال ۲۰۱۷ تصمیم به برگزاری تور جهانی Game of Thrones Live Concert Experience گرفت. جوادی در این کنسرت‌ها تِرک‌های منتخب موسیقی متن سریال را در خلال جلوه‌های ویژه خیره کننده و پرهزینه‌ی صحنه‌ی برگزاری تور، اجرا می‌کرد.

مسلماً طرفداران از اضافه شدن جوادی به تیم سازندگان سریال "خانه اژدها" خوشحال خواهند شد. آثار این آهنگساز مستعد جزء عناصری از سریال بازی تاج و تخت بود که برخلاف بسیاری از موضوعات دیگر توسط اکثریت قریب به اتفاق مخاطبان و منتقدان این سریال مورد تحسین قرار گرفت. علاوه‌بر این، حضور جوادی در این سریال می‌تواند به سازگاری اتمسفر و فضاسازی این "خانه اژدها" با "بازی تاج و تخت" کمک زیادی بکند. سریالی که اتفاقات آن ۳۰۰ سال قبل از وقایع گیم آف ترونز اتفاق می‌افتد.

بنابراین رامین جوادی درجمع معدود افرادی که از تیم سازندگان سریال بازی تاج و تخت در "خانه اژدها" حضور دارند، قرار می‌گیرد. بسیاری از بازیگران، نویسندگان و تهیه‌کنندگان سریال اصلی "بازی تاج و تخت" بعد از پایان فصل هشتم آن در سال ۲۰۱۹ فعالیت‌های خود را خارج از HBO دنبال کردند. یکی از استثنائات بزرگی که می‌توان به آن اشاره کرد، میگوئل ساپوچنیک از کارگردان‌های سریال "بازی تاج و تخت" است که درکنار رایان کندال به‌عنوان شورانرهای سریال خاندان اژدها فعالیت خواهند کرد.

سریال "خانه اژدها" به جریان جنگ‌های داخلی خاندان تارگارین در وستروس پرداخته و داستان آن براساس کتاب Fire & Blood جورج آر آر مارتین نوشته شده است. انتظار می‌رود که فرایند فیلم‌برداری این سریال از اوایل سال ۲۰۲۱ آغاز شود. 

 

بیشتر بدانید : گفتگو با رامین جوادی، آهنگساز ایرانی سریال فرار از زندان

بیشتر بدانید : رامین جوادی آهنگساز بزرگ و ایرانی الاصل سریال بازی تاج و تخت! عکس

بیشتر بدانید : 2 ایرانی نامزد جایزه معتبر موسیقی "گرمی" + توضیحات بیشتر

بیشتر بدانید : اولین تصویر از اژدهای پیش درآمد سریال بازی تاج و تخت منتشر شد

بیشتر بدانید : اولین تصاویر پیش درآمد "بازی تاج و تخت" + اعلام زمان پخشگردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: zoomg.ir