سیمرغسیمرغ

در سینمای ایران، فیلم‌هایی بیشتر می‌فروشند كه از تبلیغات شفاهی و توصیه دوستان به یكدیگر استفاده می‌كنند، آیا فكر می‌كنید ...

 اكران فیلم‌های انعكاس و تیغ‌زن از امروز در سینماها آغاز می‌شود. این فیلم‌ها را به ترتیب، رضا كریمی و علیرضا داوودنژاد كارگردانی كرده‌اند. علیرضا داوودنژاد در گفتگو با خبرنگار «جام‌جم» درباره فیلم تیغ‌زن و وجود نشانه‌های آشنای سینمای داوودنژاد در این فیلم گفت: تیغ‌زن هم مثل دیگر فیلم‌هایم شخصیت‌های قابل باور دارد؛ شخصیت‌هایی كه می‌توانیم ما به ازای آنها را در جامعه ببینیم.
 
داوودنژاد با اشاره به این نكته كه تیغ‌زن فیلمی كمدی است درباره پیش‌بینی فروش این فیلم گفت: تیغ‌زن از تبلیغات میدانی و شهری استفاده نمی‌كند و ما امیدواریم با پخش تیزر این فیلم از تلویزیون، مردم از اكران آن مطلع شوند.
در سینمای ایران، فیلم‌هایی بیشتر می‌فروشند كه از تبلیغات شفاهی و توصیه دوستان به یكدیگر استفاده می‌كنند، آیا فكر می‌كنید تیغ‌زن هم به این گروه از فیلم‌ها بپیوندد؟ داوودنژاد در پاسخ به این پرسش گفت: این هم یك روش تبلیغات است كه خوب جواب داده است.
به نظر من كسانی كه به دیدن تیغ‌زن می‌روند از دیدن آن پشیمان نمی‌شوند و حتما دیدن آن را به دوستان خود توصیه می‌كنند چون فیلم تازه‌ای است كه موضوعش شبیه بقیه فیلم‌ها نیست.
داوودنژاد در پاسخ به این پرسش كه آیا حضور رضا عطاران به عنوان بازیگر در تیغ‌زن موثر بوده است، گفت: صددرصد. همه بازیگران فیلم بازیگران خوبی هستند كه می‌توانند در جذب مخاطب موثر باشند.
فیلم تیغ‌زن از امروز جای فیلم دایره زنگی را در سینماها می‌گیرد. فیلم دایره زنگی با فروش میلیاردی خود توانست به یكی از فیلم‌های موفق سینمای ایران تبدیل شود و حال باید منتظر ماند و دید كه تیغ‌زن می‌تواند جایگزین موفقی برای این فیلم در سینماها باشد یا خیر.
در فیلم انعكاس، بازیگرانی چون مهناز افشار، كامبیز دیرباز، نیوشا ضیغمی و حمید گودرزی ایفای نقش می‌كنند. این فیلم از امروز جای فیلم تلافی را در سینماها می‌گیرد. تلافی از 14 اردیبهشت در سینماها اكران شد و پس از40 روز نمایش حدود 200 میلیون تومان فروخت و از دور اكران خارج شد. تعطیلات هفته گذشته سینماها در فروش این فیلم تاثیر منفی داشت و این فیلم كه قبل از تعطیلات از فروش نسبتا خوبی برخوردار بود، بعد از تعطیلات نتوانست فروش خود را احیا كند.
فیلم قرنطینه، اولین ساخته سینمایی منوچهر هادی اكران خود را در 14 سینما از 25‌اردیبهشت شروع كرد. این فیلم همچنان به نمایش خود در سینماهای تهران و شهرستان‌ها ادامه می‌دهد و تاكنون در تهران حدود 120میلیون تومان فروخته است.
فیلم همخانه دومین ساخته مهرداد فرید نمایش خود را در 15 سینمای تهران آغاز كرد اما هفته گذشته، سینماهای نمایش‌دهنده فیلم به 7 سینما تقلیل یافت. همخانه كه از 25‌اردیبهشت اكران عمومی شد، تاكنون حدود 50 میلیون تومان فروخته است.
فیلم زنها فرشته‌اند همچنان در صدر فروش جدول سینماها قرار دارد. این فیلم پرفروش‌ترین فیلم بعد از تعطیلات سینماهاست. زنها فرشته‌اند روز 16 خرداد با تعداد زیادی تماشاگر روبه‌رو شد و توانست حدود 20 میلیون تومان بفروشد.
زنها فرشته‌اند در 17 روز اكران حدود 240 میلیون تومان فروخته است. فیلم‌های خارجی سیكو، مرد حصیری و 1408 نیز در چند سینمای تهران به‌روی پرده است.
هیچ‌كدام از این فیلم‌ها نتوانسته‌اند با فروش چشمگیر روبه‌رو شوند ، حتی فیلم 1408 كه در سراسر دنیا اكران و با استقبال مردم روبه‌رو شد در تهران نتوانست مورد توجه قرار گیرد. بسیاری دلیل استقبال نشدن از این فیلم را محدودیت اكران فیلم‌های خارجی می‌دانند.
 
گردآوری : گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
www.seemorgh.com/culture
منبع : جام جم آنلاین
 
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار فرهنگ و هنر
اعتراض زنان به قانون جدید سقط جنین بر روی فرش قرمز جشنواره کن!اعتراض زنان به قانون جدید سقط جنین بر روی فرش قرمز جشنواره کن!

فرش قرمز جشنواره کن بار دیگر به صحنه اعتراض سیاسی تبدیل شد و روز شنبه حامیان حق انتخاب زنان برای سقط جنین پیش از نخستین نمایش فیلم مستند «بگذار قانون باشد» ساخته خوان سولاناس کارگردان آرژانتینی روی فرش قرمز تجمع اعتراضی برگزار کردند.

ads-culture-left-2
 
X