سیمرغسیمرغ

هم چنین عزت الله انتظامی نیز در این ضیافت ، گفت : شهردار فعلی تهران ، با اقدامات فرهنگی درخشانی که انجام داده نشان داده که ...
شهرداری تهران شب گذشته در ضیافت شامی که در باغ موزه هنرهای ایرانی برگزار شد ، میزبان جمعی از پیش کسوتان جامعه هنری کشور بود . 
  
دکتر مجید سرسنگی ، قائم مقام سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران ، با بیان این که در سال های اخیر اتفاقات خوبی در حوزه فرهنگ و هنر افتاده است ، گفت : اهتمام شهردار تهران و پرداختن وی به مسائل فرهنگی و در اولویت قرار دادن مسائل فرهنگ و هنر در شهرداری ، نکته ای است که به سادگی نمی توان از آن گذشت .
قائم مقام سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران ، در ادامه گفت : برگزاری چنین نشست های صمیمی انگیزه ی بیشتری برای متولیان فرهنگی و هنری و مدیریت شهر تهران فراهم می کند تا بهتر به وظایف خود عمل کنند و ما هم در این مسیر توفیقی نداریم مگر با لطف خدا و همراهی همه اساتید و هنرمندان .
در ادامه این مراسم ، سید جواد هاشمی که مسئولیت اجرای این برنامه را برعهده داشت ، از ژاله علو خواست تا تفالی به دیوان حافظ بزند .
ژاله علو هم پس ازخواندن شعری از حافظ ، گفت : هنرمندان پیشکسوت ، جایی برای دور هم بودن می خواهند ، برای این که در کنار هم بنشینند و هراز گاهی یکدیگر را از نزدیک ببینند .
علو در ادامه گفت : حدود پنج سال پیش این کار عملی شد ، اما متاسفانه با بروز برخی مشکلات این محل از دست رفت ، اما این جمع دوباره نیازمند جایی است که تا وقتی زنده هستیم بتوانیم گاهی دور هم باشیم و در مکانی یکدیگر را از نزدیک ببینیم .
هم چنین عزت الله انتظامی نیز در این ضیافت ، گفت : شهردار فعلی تهران ، با اقدامات فرهنگی درخشانی که انجام داده نشان داده که عشق به فرهنگ دارد .
وی در ادامه اظهار کرد : ما هنرمندان وقتی پیر و از کار افتاده می شویم بعضا جایی نداریم و گاهی حقوق بگیرانی هستیم که گذران زندگی برایمان مشکل است .
انتظامی افزود : از شهردار تهران می خواهم اجازه دهد که ما لیستی از افرادی که خودمان می دانیم در چه وضعیتی قرار دارند تهیه کنیم و با معرفی آن ها ، ماهیانه مبلغی را برای آنان در نظر بگیرند .
این هنرمند پیشکسوت سینمای ایران ابراز امیدواری کرد که با علاقه ای که قالیباف به مقوله فرهنگ و هنر دارد ، توجهی به این افراد شود تا ما به دیگران مراجعه نکنیم .
در ادامه این مراسم ، دکتر شاهین فرهت ، رئیس گروه موسیقی دانشگاه تهران نیز گفت : آثار90 درصد آهنگسازان ایرانی بعد از مرگشان از بین می رود و من می خواهم تا جایی را در نظر بگیرند تا هر یک از هنرمندان کپی از کارهایشان را به این مرکز بسپارند تا محفوظ بماند .
وی افزود : شهرداری در آغاز کار فرهنگی است و ما این را به خوبی حس می کنیم و خدا را شکر می کنم که شهردار ما شهرداری فرهنگی است .
محمد ورشوچی ، بازیگر پیشکسوت سینما ، تئاتر و تلویزیون نیز در این مراسم با بیان این که در طول 58 سال خدمت هنری حتی یک نقش منفی نداشته است ، گفت : مردم را دوست دارم ، چون آن ها ما را دوست دارند و وقتی ما را می بینند مانند آن است که خانواده خود را می بینند .
وی با بیان این که هرگز خدماتی را که دکتر قالیباف از زمان آمدنش به شهرداری فراموش نمی کند ، از هنرمندان خواست تا به افتخار شهردار تهران به شایستگی دست بزنند .
درادامه این مراسم مجری برنامه با معرفی دکتر قالیباف به عنوان یکی از 11 شهردار برتر دنیا ، از وی خواست تا برای مدعوین صحبت کند .
شهردار تهران در این مراسم گفت : چندی پیش درجلسه ای خصوصی در خانه هنرمندان که بعضی از هنرمندان سرشناس کشور حضور داشتند به آن ها گفتم برای من به عنوان یک مدیر واقعی جای تاسف است که بخواهم با منت اقدامی را در حوزه های مالی و مادی برای شما که همه وجودتان را برای احیای فرهنگ و هنر کشور گذاشتید ، انجام دهم .
وی افزود : قطعا به شما می گویم که بنده و امثال من وظیفه داریم که قدرشناسی کنیم و مکلف هستیم برای شما اقدامات زیربنایی انجام دهیم .
قالیباف در ادامه اظهار کرد : از همکارانم خواسته ام که کارها را به جای نگاه مقطعی و کوتاه مدت ، دقیق تر برنامه ریزی کرده و تصمیم گیری کنند.
شهردار تهران با اشاره به این که مقام معظم رهبری که به حق یکی از فرهنگ دوستان و هنردوستان است و جلساتی که با اهالی هنر دارند ، یکی از شاداب ترین جلسات است ، افزود : ایشان می گویند " به هر حال بزرگان و پیشکسوتان هر مجموعه ای آینه تمام نمای جوانان آن قشر هستند " و به تعبیری امروز توجه به بزرگان فرهنگ و هنر ، توجه به جوانان این عرصه است ، چون آنها آینده خود را در شما پیشکسوتان می بینند و ما برای ارتقای سطح فرهنگ و هنر به این توجه نیازمندیم .
وی افزود : ما مدیران برای مدیریت خود در هر جایی که هستیم برای موفقیت در مسئولیت خود به هنرمندان نیازمندیم.
شهردار تهران ضمن موافقت با ایده ایجاد صندوق ویژه هنرمندان پیشکسوت ، خاطر نشان کرد : پیشنهاد می دهم چند نفر از همکاران من در سازمان فرهنگی هنری و شهرداری و خانه هنرمندان ، در مدت دو هفته پیشنهادی را با روش های مشخص و ماندگار تنظیم کرده و ارائه دهند و من نیز قول می دهم در کوناه ترین مدت ، جمع بندی از ان انجام داده و کاری ماندگار انجام دهیم تا حتی الگویی برای سایر شهرها نیز شود .
قالیباف در خاتمه ابراز امیدواری کرد که توجه به هنر همان طور که در دستور کار شهرداری تهران بوده است ، به طور مستمر ادامه پیدا کند .
گزارش ایسکانیوز حاکیست،در این نشست نزدیک به 200 هنرمند پیشکسوت از جمله داود رشیدی، امین‌الله رشیدی ، محمد علی کشاورز، کمال تبریزی، ثریا قاسمی، حمیده خیرآبادی، اکبر زنجانپور، شهلا ریاحی، فرخ‌لقا هوشمند، اصغر بیچاره و همچنین مدیران فرهنگی و شهری چون شهردار پایتخت،دکتر محسن اسماعیلی، عضو حقوقدانان شورای نگهبان، محسن چینی فروشان، رئیس کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان،ایازی، مشاور عالی شهردار تهران، تشکری‌نیا، مدیر عامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی حضور داشتند.
 
گردآوری : گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
www.seemorgh.com/culture
منبع : ایسکانیوز
 
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار فرهنگ و هنر
آوردن بچه، کفش پاشنه کوتاه، سلفی در جشنواره کن ممنوع!!آوردن بچه، کفش پاشنه کوتاه، سلفی در جشنواره کن ممنوع!!

این‌ روزها کن قلب سینمای دنیاست. جشنواره معتبر سینمایی فرانسوی‌ها بزرگان سینما را دور هم گرد آورده و هیچ بعید نیست که حاشیه‌هایش جهان سینما را تحت‌الشعاع قرار دهد

ads-culture-left-2
 
X