ارامنه پس از كوچ بزرگ خود در سال 1605 میلادی به‌دستور شاه‌عباس دوم به اصفهان آورد شدند. آن‌ها از بدو ورود، به ساختن محلی برای زندگی...
 ناظر پروژه‌ی مرمت تزیینات كلیسای وانك اصفهان، از حفاظت و مرمت تزیینات طلاكاری و نقاشی‌های زیر گنبد این كلیسا خبر داد.
حسام اصلانی در اصفهان، با اشاره به حضور فارغ‌التحصیلان دانشكده‌ی مرمت دانشگاه هنر اصفهان در سازمان میراث فرهنگی و گردشگری اصفهان، بیان كرد:‌ به ‌واسطه‌ی دانش علمی و عملی برای حفاظت از بناهای تاریخی، از دنیا چیزی كم نداریم.
وی با بیان این‌كه مرمت، كاری مداوم است، افزود: از اردیبهشت امسال مطالعات نقاشی‌های صحن كلیسای وانك آغاز شدند و اكنون مشغول مرمت آن‌ها هستیم.
ارامنه پس از كوچ بزرگ خود در سال 1605 میلادی به‌دستور شاه‌عباس دوم به اصفهان آورد شدند. آن‌ها از بدو ورود، به ساختن محلی برای زندگی اقدام كردند و در مراحل نخست، كلیساها را بنا كردند كه نخستین آن‌ها، كلیسای وانك بود.
نخستین دوره‌ی ساخت كلیسای وانك در سال 1604 میلادی آغاز شد كه البته این بنا بسیار كوچك‌تر از بنای فعلی و با وسعت كم‌تری بود.

 
 
 
 
 
 گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
www.seemorgh.com/culture
منبع: www.Isna.ir
 
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار فرهنگ و هنر
داستان زخم عمیق روی صورت جیسون موموآ چیست؟ + عکس قبل و بعد داستان زخم عمیق روی صورت جیسون موموآ چیست؟ + عکس قبل و بعد

جیسون موموآ بازیگر پیشین بازی تاج و تخت در نقش کال دوروگو اثر زخم بزرگ و عمیقی بر روی ابرویش دارد که با گریمش در این سریال به او چهره فرد خشن و وحشی را داده بود. زخمی که مجبور شد 140 تا بخیه بخورد

 
X