عکس تلخ از چهره غمگین کانگورو نر پس از تصادف و مرگ همسر و فرزندش
نیرو‌های نجات حیات وحش استرالیا تصویری دردآور از عزاداری یک کانگوروی نر در غم از دست دادن جفت و بچه اش ثبت کرده اند

عزاداری کانگوروی نر برای مرگ جفت و فرزندش

کانگوروی ماده به همراه بچه‌ی شش ماه اش در حال عبور از جاده‌ای در منطقه‌ی یاراگلن در ۴۰ کیلومتری شهر ملبورن استرالیا بود که یک خودرو با این مادر و فرزند برخورد و آن‌ها را همانگونه رها می‌کند.

ویکی لوید- اسمیت و پام رکسون، نیرو‌های داوطلب حیات وحش استرالیا که این تصویر را ثبت کردند، بچه کانگورو را از کیسه‌ی مادر بیرون آوردند، اما بچه کانگورو هم زیاد دوام نیاورد و در یکی از پناهگاه‌های آن حوالی جان باخت.

این تصویر غمبار، کانگوروی نر را با چهره‌ای به وضوح اندوهگین نشان می‌دهد که پیکر بی جان جفتش را به امید زنده شدن دوباره‌ی او تکان می‌دهد.

لوید- اسمیت و رکسون می‌گویند این تصویر را ثبت کردند تا حس و دردی که کانگورو‌ها هنگام از دست دادن جفت و فرزند خود تجربه می‌کنند را نشان دهند.

نیکی ساتربای، رئیس انجمن کانگورو‌های استرالیا تأیید کرد این حیوانات کیسه دار بسیار حساس هستند و اهمیت زیادی به خانواده‌ خود می‌دهد.

او در اینباره می‌گوید: «این حیوانات از خانواده‌ خود بسیار محافظت می‌کنند و وقتی یکی از آن‌ها می‌میرد وفاداری و عشق و غم و ناراحتی زیادی از خود نشان می‌دهند.»


عکس تلخ کانگورو نر

عکس تلخ کانگورو نر

تصادف با کانگورو‌ها در جاده‌های کشور استرالیا امری رایج است. در حقیقت ۹۰ درصد از موارد تصادف با حیوانات در استرالیا به کانگورو‌ها و والابی‌ها مربوط می‌شود. برخی از این تصادفات هم برای انسان‌ها مرگبار بوده اند هم برای این حیوانات.

علاوه بر این، در جریان آتش سوزی‌های گسترده و ویرانگر سال گذشته‌ی استرالیا متأسفانه حیوانات بسیاری، از جمله جمعیت زیادی از کانگورو‌های این کشور زنده زنده در آتش سوختند.

کانگورو در کنار شترمرغ نماد ملی کشور استرالیا هستند. این دو حیوان نمی‌توانند به عقب حرکت کنند به همین دلیل به عنوان نماد این کشور که در نظر دارد همیشه حرکتی رو به جلو داشته باشد، انتخاب شدند.گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
seemorgh.com/entertainment
منبع: tabnakbato.ir