دیابت یا قند خون بیماری است که تا کنون بوسیله آزمایش تشخیص داده‌می‌شد ،‌اما امروزه با تحقیقاتی که دانشمندان انجام داده‌اند از راههای بسیار ساده می‌توان ابتلا به آن را تشخیص داد.

در مقاله شماره یک پنج نشانه جالب توجه در افرادی که مستعد دیابت هستند را توضیح دادیم و در ادامه، نشانه‌های دیگرجهت اطلاع شما ارائه میگردد:

6 – ترمیم آهسته یا تاخیری زخم

اگر اخیراً متوجه شده‌اید که زخم یا بریدگی شما با تاخیر بهبود می‌یابد ممکن است که به دیابت تیپ دو مبتلا باشید. زیرا در دیابتی‌ها ضخیم شدن جداره رگها سبب کاهش خونرسانی و در نتیجه تاخیر در بهبود زخم می‌گردد.

7- ازدست دادن پیش از موقع دندانها

بر اساس تحقیقات انجام شده در دانشگاه هاروارد اعلام گردید که کسانیکه زودتر و بیشتر از معمول دچار افتادگی دندان و یا بیماریهای لثه می‌گردند بیشتر مستعد دیابت می‌باشند.

 

8- ریزش مو

همانطور که قبلا هم گفتیم کاهش خونرسانی به علت ضخیمی‌ جداره رگها و در نهایت کاهش اکسیژن، می‌تواند سبب ریزش مو در ناحیه سر و یا درساق پاها گردد. لذا در صورتی که دچار این مشکل باشید بهتر ه آزمایش قند رافراموش نکنید.

9- آفت کشها

بر اساس مطالعات تحقیقاتی، کشاورزانی که به مدت طولانی در معرض آفت‌کشهای گیاهی و حیوانی هستند از ریسک ابتلاء به دیابت برخوردارند.

امید است تا شما خواننده گرامی‌ بامطالعه این مقالات هرچه بیشتر مراقب سلامتی خود باشید و به موقع نسبت به پیشگیری از ابتلاء به عوارض این بیماری مزمن و دردسر‌زا اقدام نمایید.


مطالب مرتبط
کشف علائم عجیب بیماری قند خون!!
 
تهیه و ترجمه : گروه سلامت سیمرغ ـ دکتر سمیراسرخوش
اختصاصی سیمرغ     www.seemorgh.com/health

 

 
 
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
 
X