اگر تعریق  بیش از حد در قسمتی از بدن وجود داشته باشد به طوری که ناراحت کننده شود باید گره مخصوص به آن عضو را تحت عمل جراحی قرار داد و قطع کرد. 

درمان قطعی برای تعریق بیش از حد

 تعریق در اعضای بدن به دلیل تحریک اعصاب سمپاتیک ایجاد می‌شود؛ به دلیل ارتباطات عصبی زیاد در بدن همیشه به سادگی نمی‌توان اعصاب سمپاتیک را قطع کرد.

محمدرضا رادپی فوق‌تخصص جراحی عروق ، با بیان اینکه تعریق در اعضای بدن به دلیل تحریک اعصاب سمپاتیک ایجاد می‌شود، گفت: در مواقعی که تحریک سمپاتیک بیشتر از حد معمول است، افزایش تعریق به وجود خواهد آمد.

هر کدام از اعضای مختلف بدن گره سمپاتیک مخصوصی دارند. قطع اعصاب سمپاتیک برای از بین بردن تعریق شرایط خاصی دارد و به دلیل ارتباطات عصبی زیاد در بدن همیشه به سادگی نمی‌توان این اعصاب را قطع کرد.

هنگامی که برای از بین بردن تعریق کف دست گره مربوط به اعصاب سمپاتیک آن را قطع می‌کنیم به صورت ناخواسته تعریق در پشت کمر یا شکم زیاد می‌شود و در آن نقطه بروز خواهد کرد.

درمان تعریق زیاد با جراحی امکان پذیر است؟

به همین دلیل باید جراحی اعصاب سمپاتیک لازم یا به عبارتی دیگر ناتوان کننده باشد تا پزشک تشخیص به جراحی دهد.

در کنار نخاع زنجیره سمپاتیک وجود دارد که از گردن تا کمر ادامه پیدا کرده است. هر کدام از اعضای بدن گره خاص خود را دارند به طور مثال کف پا،‌کف دست، زیر بغل و پا هر کدام گره مخصوص به خود را دارند.

اگر تعریق بیش از حد در قسمتی وجود داشته باشد باید گره مخصوص به آن عضو را تحت عمل جراحی قرار داد و قطع کرد. 

این مشکل معمولا از سنین نوجوانی و جوانی شروع شده و به‌دلیل بیش‌فعالی غدد عرق ایجاد می‌شود.

اگر می خواهید بیشتر بدانید : تعریق کف دست

اگر می خواهید بیشتر بدانید : معضلی به نام تعریق زیاد

اگر می خواهید بیشتر بدانید : علت عرق کردن در خواب/چرا خیس عرق از خواب بیدار می شوید؟گردآوری : گروه سلامت سیمرغ

seemorgh.com/health
منبع: farsnews.com


 
 
 

پربیننده های این بخش

 
X