از بین بردن خشکی پوست دست با 5 راه ساده!!
خانم‌ها اغلب از خشکی پوست دست شکایت دارند. در ادامه به روش‌هایی می‌پردازیم که مانع از خشک شدن دست‌های شما می‌شود

5 راهکار برای خداحافظی با دست‌ های خشک

دست‌ها به علت‌های مختلفی دچار خشکی پوست می‌شوند. در این روزها که به دلیل کرونا بیشتر دست‌ها را می‌شوییم بیشتر با این مشکل درگیر هستیم. در ادامه به روش‌هایی می‌ پردازیم که مانع از خشک شدن دست‌های شما می‌شود.

بیشتر بدانید : درمان خشکی پوست دست با چند ماسک ارزان قیمت خانگی

از صابون مایع استفاده کنید

استفاده مداوم از صابون‌های جامد مشکل خشکی دست‌های شما را تشدید می‌کند بنابراین دست‌ها را با صابون مایع یا صابون‌های روغنی بشویید زیرا صابون‌های مایع اغلب برای پوست‌های حساس پیشنهاد می‌شود، زیرا سایش و سوزش کمتری دارد و به راحتی با آب از بین می‌رود.

مرطوب کننده‌ ها را فراموش نکنید

از مرطوب کننده دست چند بار در روز و به خصوص بعد از هر بار شستن دست‌ها استفاده کنید برای این کار باید  کاملا دست‌ها خشک باشند، فواصل بین انگشت‌ها را فراموش نکنید به خوبی کرم را ماساژ دهید تا کاملا جذب دست‌های‌تان شود. مرطوب کننده‌ها مانع از کم آبی پوست دست‌ها  می شود و احساس خشکی یا سوزش و خارش پوست را از بین می‌برد.

از دستکش  استفاده کنید

زمانی که می‌خواهید کارهای خانه مثل گردگیری ،شستن ظرف‌ها و ...  را انجام دهید از دستکش  استفاده کنید. مواد شوینده شیمیایی دارای فرمولی هستند که به پوست دست شما آسیب می‌زنند.

از بین بردن خشکی پوست دست با 5 راه ساده!!
از بین بردن خشکی پوست دست با 5 راه ساده!!

از اسکراب استفاده کنید

یک یا دو بار در ماه از اسکراب برای لایه برداری پوست‌های مرده دست‌تان استفاده کنید این کار موجب گردش خون و ساخت سلول‌های پوستی بیشتر در کنار از بین بردن سلول‌های مرده می‌شود. پس از انجام  این کار از مرطوب کننده استفاده کنید.

مراقبت شبانه را از قلم نیندازید

شب بهترین فرصت برای رطوبت بخشیدن به دست‌های خشک است چون این امکان را به وجود می‌آورد که محصولات پوستی مدت زمان بیشتری روی پوست باقی بماند. به این ترتیب، محصول پوستی مدنظر می‌تواند طی شب جذب دست‌ها شود. یک کرم یا لوسیون دست مغذی یا مرطوب کننده انتخاب کنید و آن را خوب به پوست‌تان بمالید. می‌توانید به جای کرم دست از مرطوب کننده‌های طبیعی مثل روغن نارگیل، روغن جوجوبا یا ژل آلوئه ورا استفاده کنید. بعد از آن یک دستکش نخی بپوشید و به رختخواب بروید.


بیشتر بدانید : از بین بردن خشکی پوست با 2 لوسیون خانگی + طرز تهیه

بیشتر بدانید : جلوگیری از خشکی پوست در پاییز با چند توصیه ساده

بیشتر بدانید : ماسک برای خشکی پوست، 11 ماسک صورت خانگی

بیشتر بدانید : دست های تان را در روزهای سرد زمستان مانند پنبه نرم کنید

بیشتر بدانید : اگر پوست تان خشک شده است، بخوانید


 

گردآوری: گروه سبک زنگی سیمرغ
Seemorgh.com/news
منبع: khorasannews.com