کالری سوزی واقعی تردمیل، دوچرخه ثابت، شنا و وزنه زدن چقدر است؟
ورزشکاران برای لاغر شدن در باشگاه، ورزش های مختلفی انجام می دهند و ممکن است ندانند که کالری سوزی واقعی هر ورزش چقدر است. با ما همراه شوید تا کالری سوزی واقعی هر ورزش را بدانید

کالری سوزی ورزش ها در باشگاه چقدر است؟

برای داشتن اندامی مناسب باید بدانیم که چه مقدار کالری دریافت می‌کنیم و چه میزان کالری می سوزانیم. معمولا ورزشکاران میزان کالری که هنگام ورزش در باشگاه می‌سوزانند را بیش از حد واقعی تخمین می‌زنند.
ورزشکاران فعالیت‌های مختلفی در باشگاه انجام می‌دهند و میزان کالری سوزی آن را معمولا بیش از حد ارزیابی می‌کنند. بررسی‌ها نشان داده است که میزان کالری سوزی دویدن بر روی تردمیل 13 درصد، ورزش بر روی دوچرخه ثابت هفت درصد و ورزش بر روی الیپتیکال42 درصد بیش از حد واقعی تصور می‌شود. معمولا 50 تا 70 درصد انرژی که بدن مصرف کردند صرف کارهای روزانه می‌شود. هر چقدر بدن عضلانی تر باشد بیشتر کالری می سوزاند. حتی در زمان استراحت فعالیت فیزیکی دمای بدن را افزایش می‌دهد و باعث می‌شود که 20 درصد کالری سوزی افزایش یابد. نیم کیلو چربی حدود سه هزار و 500 کالری دارد.

بیشتر بدانید : 25 روش برای سوزاندن 500 کالری در یک روز

کالری سوزی تردمیل

دویدن کالری سوزی زیادی دارد. اگر با سرعت یازده و نیم مایل بر روی تردمیل بدوید در نیم ساعت بین 270 تا 400 کالری می سوزانید. اگر شیب تردمیل را افزایش دهید کالری سوزی بیشتر می‌شود. اگر ورزش هوازی را به صورت HIIT (کوتاه مدت و شدید) انجام دهید. باز هم کالری سوزی بیشتر می‌شود. در ورزش‌های HIIT در هر ‌دقیقه 9 تا 13 کالری سوزانده می‌شود.

کالری سوزی دوچرخه ثابت

ورزش بر روی دوچرخه ثابت در نیم ساعت با شدت متوسط 210 تا 311 کالری می‌سوزاند. اگر شدت افزایش یابد کالری می سوزد به 315 تا 466 می‌رسد.

کالری سوزی شنا

شنا کردن در نیم ساعت 300 تا 444 کالری می سوزاند. این ورزش به مفاصل نیز فشار وارد نمی‌کند.

کالری سوزی واقعی تردمیل، دوچرخه ثابت، شنا و وزنه زدن چقدر است؟

کالری سوزی ورزش  های ترکیبی

ترکیب ورزش‌های استقامتی و هوازی در 30 ‌دقیقه 240 تا 355 کالری می‌سوزاند.

کالری سوزی وزنه زدن

وزنه زدن در هر نیم ساعت 90 تا 133 کالری می سوزاند. هر چقدر عضله سازی بیشتر باشد کالری سوزی بیشتر است. بنابراین بهتر است که وزنه زدن در برنامه شما باشد تا عضله سازی داشته باشید.


بیشتر بدانید : چگونه روزی 500 کالری بخوریم؟

اگر می خواهید بیشتر بدانید : کالری سوزی 8 ورزش زیر از همه بیشتر است

اگر می خواهید بیشتر بدانید : رابطه جنسی چقدر کالری می سوزاند؟

اگر می خواهید بیشتر بدانید : کالری سوزی با 3 روش آسان

اگر می خواهید بیشتر بدانید : این ورزش کالری سوزی تان را برای لاغر شدن 6 برابر می کند!!


گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع : isna.ir