جنجال ممنوعیت پوشیدن بیکینی در مسابقات والیبال ساحلی زنان در قطر
انصراف تیم ملی والیبال زنان آلمان از مسابقات قطر به دلیل قوانین این کشور و ممنوعیت پوشیدن بیکینی سوژه شده است

ممنوعیت پوشیدن بیکینی در قطر

تورنمنت جهانی والیبال ساحلی در ماه آینده میلادی در قطر برگزار می‌شود و کشور برگزار کننده استفاده از سِت دو تکه (بیکینی) ورزشی برای زنان در طول مسابقات را ممنوع کرده است. این موضوع باعث انصراف تیم ملی والیبال ساحلی زنان آلمان از حضور در رقابت‌های بین المللی والیبال در قطر شده است.

"کارلا بورگر" و "یولیا سوده" ستارگان تیم والیبال ساحلی زنان آلمان شرکت در بازی‌های بین‌المللی قطر را به دلیل محدودیت در پوشش لباس مسابقه تحریم کردند.

قطر در ماه آینده میزبان تور جهانی والیبال است و به دلیل اتخاذ سیاست‌های قطر در مورد پوشش لباس‌های مسابقه‌ای تیم والیبال ساحلی زنان آلمان را در تورنمنت خود ندارد. بورگر دارنده مدال نقره مسابقات قهرمانی والیبال جهان است.

دوحه پایتخت قطر در ماه آینده میلادی میزبان رقابت‌های والیبال ساحلی زنان خواهد بود. این کشور 7 سال پیش میزبانی رقابت‌های ساحلی مردان جهان را بر عهده داشت.

اینک قطر از بازیکنان زن خواسته است به جای ست ورزشی دو تکه، از پیراهن و شلوار بلند در طول مسابقه استفاده کنند. فدراسیون والیبال ساحلی ادعا می‌کند این قانون به دلیل "احترام به فرهنگ و سنت کشور میزبان" اجرا می‌شود.

بورگر و سوده در روزهای پایانی هفته گذشته به مجله اشپیگل آلمان گفتند که با قانون وضع شده از سوی مقامات قطری "کنار نخواهند آمد و موافق نیستند".

بورگر گفت که آنها معمولا از "سازگاری با هر کشوری" خوشحال می‌شوند اما گرمای شدید هوا در دوحه به معنای ضروری بودن پوشش ست ورزشی دو تکه برای آنهاست.

"سوده" به عنوان عضو دیگر تیم ملی والیبال ساحلی زنان آلمان اعلام کرد که قطر پیشتر و در مسابقات جهانی دو میدانی سال 2019 در دوحه استثتائاتی را برای پوشش ورزشکاران زن در نظر گرفته بود.

اگرچه گرمای هوا در ماه آینده در این کشور خلیج فارس به اندازه گرمای سوزان تابستان نیست اما می تواند به بیش از 30 درجه سانتی‌گراد (86 درجه فارنهایت) برسد.

بورگر در مصاحبه روزهای قبل خود با رادیوی "دویچه لند فانک" این سوال را مطرح کرد که آیا قطر میزبانی مناسب برای این مسابقات است و آیا برگزاری مسابقات در این کشور ضروری است؟

قطر در دهه‌های اخیر میزبان تعداد زیادی از رویدادهای مهم ورزشی بوده است. با این وجود مسایلی مانند حقوق بشر، نداشتن سابقه ورزشی و هوای وحشتناک گرم بحث‌های زیادی را پیرامون این اتفاقات رقم زده است.

گرما و رطوبت شدید این کشور در طول مسابقات اتومبیل‌رانی سال گذشته انتقادات از قطر را برای برگزاری تورنمنت‌های ورزشی افزایش داد. از طرفی این کشور به خاطر اقدامات تبعیض آمیز در باره نیروی کار و ادعاهای نقض حقوق بشر در آستانه برگزاری رقابت‌های جام جهانی فوتبال مورد انتقادات فراوان قرار گرفته است. قرار است جام جهانی فوتبال 2022 در قطر برگزار شود.گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع: asriran.com