به خاطر مسائل سياسی مملكت سكوت كردم. دليل شكايت من از فدراسيون فوتبال چه بوده است...

  

 علی دایی بامداد روز جمعه در برنامه نود حاضر شد تا از اختلافات پیش آمده با فدراسیون فوتبال پرده برداری كند.

به گزارش خبرنگار سرویس ورزشی «فردا» برنامه نود از ساعات پایانی روز پنج شنبه در روز غیر تخصصی خود آغاز شد و بیش از 3 ساعت به طول انجامید.

در ابتدای این برنامه برای رسیدن علی دایی از استادیوم آزادی به استودیو برنامه نود بازی های روزهای اول و دوم هفته پنجم پخش شد و بعد از گذشت حدود یك ساعت از این برنامه علی دایی خود را به این برنامه رساند.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس با دستی پر به این برنامه آمد و مداركی مستند برای گرفتن حق و حقوق خود از فدراسیون فوتبال آورده بود.

گفتگوی عادل فردوسی پور با علی دایی بیش از 90 دقیقه به طول انجامید كه در ذیل به قسمت های مختصری از اظهارات علی دایی اشاره خواهیم كرد.

علی دایی در ابتدا به نمایش مستندات خود پرداخت و انواع اقسام متمم ها و قراردادها را روی صفحه تلویزیون به نمایش گذاشت.

سپس در قسمتی از برنامه كلیپی از اظهارات صالحی رئیس كمیته استیناف فدراسیون فوتبال و شریفی رئیس كمیته انضباطی فدراسیون در خصوص نظرات دایی پخش شد.

دایی در مورد قراردادش با فدراسیون فوتبال گفت: قرارداد من با فدراسیون فوتبال سه ساله بود که سالهای دوم و سوم با توافق طرفین بحث مالی اش امضا می شد. این قرارداد 600 میلیون تومان برای سال اول بود که فدراسیون فوتبال موظف بود قبل از شروع نخستین تمرین 50 درصد آنرا را پرداخت کند.

چرا دایی سكوت كرد؟

علی دایی سرمربی سابق تیم ملی فوتبال كشورمان عنوان كرد كه در تمام مدت نه ماهه بعد از اخراج من به خاطر مسائل سیاسی مملكت و بازی های باقی مانده تیم ملی برای صعود به جام جهانی سكوت كردم.

علت شكایت علی دایی از فدراسیون فوتبال

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در بخشی از سخنان خود اظهار داشت كه چرا تاكنون كسی از من سوال نكرده كه دلیل شكایت من از فدراسیون فوتبال چه بوده است؟

در قرارداد من با فدراسیون فوتبال یك بند وجود داشت كه طبق آن فدراسیون فوتبال می بایست با كسر 5 درصد از قرارداد من هزینه مالیات را پرداخت می كرد. اما زمانی كه من به اداره مالیات مراجعه كردم و فهمیدم كه این مبلغ پرداخت نشده است، موضوع را پیگیری كردم و وقتی جوابی از سوی مسئولان فدراسیون فوتبال دریافت نكردم دست به شكایت زدم.

دایی خاطرنشان کرد: در یکی از روزهای تمرین آقای ابراهیمی قرارداد را پیش من آورد و سر تمرین امضایش کردم اما چند وقت بعد متوجه شدم که فدراسیون فوتبال نمی خواهد مالیات را پرداخت کند. این در حالی بود که در مورد مربیان قبلی این اتفاق افتاده بود و مالیات همه مربیان را فدراسیون فوتبال پرداخت می کرد.

وی ادامه داد: پس از مطلع شدن از این موضوع با علی کفاشیان و مهدی تاج صحبت کردم و آقای کفاشیان قول داد مالیات بنده را نیز فدراسیون فوتبال پرداخت کند. اما متاسفانه الان زیر حرف شان زده اند و نمی خواهند به قولی که داده اند عمل کنند.

دایی كه در برنامه نود تنها نبود و یك یار كمكی از پشت صحنه به وی كمك می كرد در بخش دیگری از بیانات خود از رئیس كمیته استیناف این سوال را پرسید كه اگر تیم ملی به عربستان نمی باخت بازهم من بركنار می شدم؟

این سوال دایی از سوی صالحی این گونه پاسخ داده شد: من در این امر نمی توانم دخالت كنم. زیرا كه من شما را منصوب نكردم.

اسطوره فوتبال كشورمان در پاسخ به این سوال فردوسی پور كه چه مقدار از حق و حقوق خود را می خواهی، پاسخ داد: من دنبال پول نیستم و فقط برای كسب حق خودم از فدراسیون فوتبال شكایت كردم. چنین پولهایی هیچ وقت در زندگی من نیامده و نخواهد امد و اگر پولم را از فدراسیون می گرفتم جلوی درب آن یك یتیم خانه دایر می كردم.

دایی در پاسخ به این پرسش که شما مدعی بوده اید آوردن و برداشتن شما از تیم ملی کار فدراسیون فوتبال نبود، حالا هم باید بروید از همان هایی که شما را آوردند پولتان را بگیرید گفت: آقایانی که بنده را آوردند الان در فوتبال نیستند. من با آقای علی آبادی تنها دو نشست داشتم که اگر لازم باشد دوباره سیر حضورم در تیم ملی را بازگو خواهم کرد.

او همچنین با انتقاد از بیانیه فدراسیون که او را متهم به قهر از اردوی تیم ملی به دلیل مشکلات مالی کرده بود گفت:« ما که قبل از بازی با عمان اصلا اردو نداشتیم. من از خانه خدا که برگشتم استعفا دادم چون در مکه که با خودم تنها بودم از شرایط کاری ام و خودم بدم آمد و خواستم که دیگر کنار تیم ملی نباشم اما آمدند و به اصرار برگرداندنم تا کار به آنجا برسد که نباید می رسید.»

دایی در بخش پایانی حضور خود در برنامه نود گفت و گویی با تاج، نائب رئیس فدراسیون فوتبال نیز داشت.

كفاشیان دست روی قرآن بگذارد

سرمربی شاكی تیم فوتبال پرسپولیس در پایان نیز اعلام كرد: كفاشیان دست روی قرآن بگذارد كه مالیات من را نباید فدراسیون پرداخت می كرده آن وقت من می روم و از آبدارچی فدراسیون هم عذرخواهی می كنم.
 
 
 
 
گردآوری : گروه ورزش سیمرغ
www.seemorgh.com/sport 
منبع:fardanews.com