بهترین ورزش برای کاهش وزن
متخصص پزشکی ورزشی اعلام کرد که مناسب ترین ورزش برای کاهش وزن, ورزش های هوازی می باشند

کاهش وزن با ورزش های هوازی

یک متخصص پزشکی ورزشی با بیان این که ورزش‌های هوازی مناسب‌ترین ورزش برای کاهش وزن است، گفت: کسانی که قصد کاهش وزن دارند در طول هفته حداقل ۵ روز را به انجام ورزش‌های هوازی اختصاص دهند.

یک متخصص ورزشی اظهار کرد: ورزش‌های هوازی مناسب‌ترین ورزش برای کاهش وزن به شمار می‌روند، بنابراین افرادی که قصد کاهش وزن دارند با توجه به وضعیت فردی و شرایط فیزیکی در طول هفته باید حداقل ۵ روز را به انجام ورزش‌های هوازی اختصاص دهند.

وی گفت: افرادی که از وزن زیاد رنج می‌برند برای رسیدن به هدف حداقل باید یک ساعت در روز را به تمرین اختصاص دهند و بهترین شیوه تقسیم آن به دو ست ۳۰ دقیقه‌ای است، زیرا تأثیر بیشتری بر سوخت و ساز بدن خواهد داشت.

این متخصص پزشکی ورزشی خاطرنشان کرد: البته بهتر است تمرینات ورزشی هوازی از جمله؛ دویدن آهسته، تند راه رفتن طناب زدن یا دوچرخه‌سواری با شدت و مدت کم شروع و به‌تدریج بر شدت و میزان آن افزوده شود.

او اضافه کرد: اگر جزو افراد شاغل و اضافه وزنی هستید که در طول روز زمانی برای فعالیت ورزشی ندارید می‌توانید در رفت و آمد به محل کار پیاده‌روی تند داشته باشید یا در صورت امکان از دوچرخه استفاده کنید در غیر این صورت صبح‌ها قبل از رفتن به کار، ساعتی را به طناب زدن اختصاص دهید.

وی در پایان تمرینات دراز نشست کوتاه جهت تقویت عضلات شکم و کاهش دور شکم را مؤثر عنوان کرد.گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع: isna.ir