فیلم سینمایی «سیمین» به هفدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم سالنتو ایتالیا راه یافت

فیلم "سیمین" در هفدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم سالنتو ایتالیا

فیلم سینمایی «سیمین» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی مرتضی آتش زمزم در هفدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم سالنتو در کشور ایتالیا شرکت خواهد داشت. این رویداد سینمایی یکم تا ششم سپتامبر برابر با ۱۱ تا ۱۶ شهریوربرگزار خواهد شد.

«سیمین» فیلمی درباره علت خشک شدن زاینده رود و تاثیرات آن بر زندگی مردم به ویژه کشاورزان است. قصه در فضایی استعاری روایت می‌شود و کاراکتر مادر در آن نمادی از آب و رودخانه است. قصه این فیلم برداشتی از مستند «رودی که کشته شد» بوده که بدون پرده به مشکلات اصلی زاینده رود و روند خشک شدن آن می‌پرداخت و سال ۹۳ در شانزدهمین جشن مستند سینمای ایران به عنوان بهترین فیلم برگزیده شد.

لاله اسکندری و محمدرضا هدایتی در فیلم سیمین
لاله اسکندری و محمدرضا هدایتی در فیلم "سیمین"

«سیمین» به عنوان فیلم افتتاحیه سی‌ویکمین جشنواره بین‌المللی کودک و نوجوان اصفهان اکران شده بود. این فیلم پیشتر در دهمین جشنواره بین‌المللی فیلم جاگران دهلی در هند نیز شرکت داشت و سال گذشته در فستیوال مردم و محیط زیست ایرکوتسک روسیه نیز جایزه ویژه هیأت داوران را تصاحب کرده بود. مسئولیت پخش جهانی فیلم را سولماز اعتماد برعهده دارد.

لاله اسکندری در فیلم سیمین
لاله اسکندری در فیلم "سیمین"

بازیگران فیلم عبارتند از محمدرضا هدایتی، لاله اسکندری، محمد فیلی، جمشید صدری، پری کربلایی، سپیده مظاهری، مریم نقیب الذاکرین و بازیگران کودک و نوجوان امیرعباس رضایی و مریم عرب جعفری.

این فیلم با مشارکت بنیاد سینمایی فارابی تولید شده است. 

 

بیشتر بدانید : بیتا بادران نگاه ایتالیایی ها را به خود خیره ساخت!

 

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: khabaronline.ir


 
 

پربیننده های این بخش

 
X