قيمت نيسان ورسا مدل 2011 حدود 10 هزار و 705 دلار است. قيمت اين خودرو در صورت انتخاب کمترين تجهيزات انتخابي به حدود 9 هزار و 990 دلار هم مي‌رسد.
 
 
قیمت نیسان ورسا مدل 2011 حدود 10 هزار و 705 دلار است. قیمت این خودرو در صورت انتخاب کمترین تجهیزات انتخابی به حدود 9 هزار و 990 دلار هم می‌رسد.
حجم موتور این خودرو 1600 سی‌سی بوده و فضای داخلی این خودرو نسبت به مدلهای مشابه آن بیشتر است. این خودرو جزو ارزان‌قیمت‌ترین خودروهای خانواده در بازار آمریکا محسوب می‌شود.
ارزان‌قیمت بودن نیسان ورسا باعث شده تا این خودرو تنها در رنگهای آبی، نقره‌ای و سیاه در بازار آمریكا عرضه شود.
قیمت این خودرو حتی با اضافه شدن مواردی مانند ترمز ضدقفل، ایرکاندیشن و دنده‌ی اتوماتیک باز هم زیر 13 هزار دلار تمام می‌شود. نیسان ورسای با حجم موتور 1800 سی‌سی که امکانات بیشتری مانند سیستم کنترل ثبات الکتریکی نیز دارد، قیمتی زیر 15 هزار و 780 دلار دارد.

اما خودرو دوم که از نیسان ورسا هم ارزان‌تر است، میکرا نام دارد. قیمت این خودرو بسته به تجهیزات نصب شده روی آن بین حدود 8 تا 11 هزار دلار است. نیسان میکرا هم‌اکنون در بازار کشورهایی مانند هند، بریتانیا و استرالیا حضور فعالی دارد. میکرا جزو خودروهای سوپرمینی ساخت نیسان بوده و ساخت نسلهای مختلف این خودرو از سال 1982 میلادی آغاز شده است. این خودرو در مدلهای پنج در هاچ‌بک، سه در هاچ‌بک و دو در تغییرپذیر تولید شده است. این خودرو با موتورهای با حجم‌های مختلف مانند یک، 1.2، 1.4 1.5 لیتری بنزینی و 1.6 دیزلی تولید شده است. وزن این خودرو حدود 965 کیلوگرم بوده و این خودرو در بازار ژاپن با نام "نیسان مارچ" شناخته می‌شود.
بازار خودرو ایران تاكنون میزبان خودروهای لوكس و گران‌قیمت نیسان مانند مورانو و قشقایی بوده است. باید دید آیا شركت نیسان كه زمانی قصد دارد با شریك استراتژیك خود یعنی رنو ارزان‌قیمت‌ترین خودروی جهان را تولید كند، خواهد توانست تكانی به بازار خودروهای ارزان‌قیمت ایران بدهد؟

 
سمت راست: نیسان میكرا ، سمت چپ: نیسان ورسا
گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
www.seemorgh.com/entertainment
منبع: baztabonline.com
 
مطالب جالب دیگر:
وقتی که گوگوش با چادر در مراسم سینه زنی اشک ریخت!
اتومبیل استثنایی لامبورگینی با چهره ای خشونت بار!! + عکس
عکس: در ایران همه چی ممکن است!!
ماخونیک؛ مردمان لی‌لی‌پوت در ایران! + عکس