محققان از تهیه طرح مفهومی خودروی پرنده ای خبر داده اند که با سرعت 880 کیلومتر در ساعت پرواز می کند...
محققان از تهیه طرح مفهومی خودروی پرنده ای خبر داده اند که با سرعت 880 کیلومتر در ساعت پرواز می کند.
این خودروی مفهومی که GF7 نام دارد نتیجه خلاقیت "گرگ بروان" و "دیو فاوست" از مرکز هوافضای Airboss است. شرکت  Airboss  در زمینه  طراحی و مهندسی کار می کند و در وهله نخست به صنعت هوا و فضا می پردازد.
این خودروی پرنده که نمونه اولیه آن ، طی چهار سال آینده ساخته می شود می تواند چهار مسافر را سوار کند.
این خودرو دارای سرعت کروز تا 160 کیلومتر در ساعت است و قدرت موتور توربین آن 3500 پوند تراست، است ( در سرعت 350 متر برساعت، هر پوند تراست برابر است با یک اسب بخار).این توان موتور به معنای آن است که خودرو قادر است در فاصله 12 هزار متری از زمین و به سرعت 880 کیلومتر بر ساعت پرواز کند.
می توان با استفاده از موتور برقی برای رانندگی در باند پرواز در مصرف سوخت جت صرفه جویی و موتور توربین را هر وقت که نیاز باشد روشن کرد.
موتور توربین برقی زیادی برای برای شارژ باتری ها تولید می کند.
این خودروی پرنده قادر است با هر بار شارژ، 129 تا 193 کیلومتر مسافت را بپیماید. سرعت کروز این خودروی پرنده بین 0.75 تا 0.82 ماخ و سرعت پرواز آن 350 گره است.

لاستیک و چرخ این خودرو در زمان پرواز در زیر بدنه آن قرار می گیرد و در زمان حرکت روی زمین نیز بالهای آن در کنار خودرو به شکل عمودی جمع می شود.
طول بال آن هفت متر است که سرعت پرواز کروز را افزایش داده و پرواز روان تری را در تلاطم های هوایی برای آن فراهم می آورد. وجود دو دم عمودی ثبات افقی این خودروی پرنده را از ناحیه عقب حفظ می کند.
اگرچه قیمت احتمالی این خودروی پرنده هنوز به طور دقیق مشخص نشده است اما پیش بینی ها حاکی از قیمت سه تا پنج میلیون دلاری است.گردآوری : گروه سرگرمی سیمرغ
www.seemorgh.com/entertainment
منبع: mehrnews.com


مطالب جالب دیگر:
نقد و بررسی کامل اولین سری از شاسی بلند های جدید و زیبای مرسدس بنز + عکس
زندگی عاشقانه یک زن با دو ببر! + عکس
عکسی زیبا از برج میلاد در زمان رعد و برق
اولین عکس از کیم کارداشیان در لباس عروسی!
رسم عجیب در بین پیرمردان و پیرزنان چینی بخاطر ترس از پر شدن قبرستان!! + عکس