۱۵۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان هزینه تعویض ۴ حلقه لاستیک بوگاتی!
شاید عجیب به نظر برسد اما برای تعویض لاستیک های ماشین بوگاتی باید هربار حدود 150 میلیون تومان پرداخت کنید.

هزینه های نگهداری ماشین بوگاتی

مالکان بوگاتی جزء آن دسته آدم‌های بسیار پولدار جهان هستند که هیچ قیمتی برایشان گران نیست. برای اینکه کمی از ولخرجی آنها بدانید کافی است نگاه به خرج‌های نگهداری این خودرو گران قیمت بیندازید.

هزینه سالانه سرویس بوگاتی ویرون ۲۰ هزار دلار ناقابل می‌شود. برای تعویض لاستیک‌های خاص این خودرو که برای سرعت‌های بالا طراحی شده‌اند اما باید هر بار حدود ۳۰ تا ۴۲ هزار مالکان این خودرو هزینه کنند.

باید بدانید که تقریبا هر ۴ تا ۵ هزار کیلومتر هم لاستیک‌ها باید عوض شوند. مقام‌های بوگاتی اما خبر خوشی دارند و گفته‌اند که  که مالکان شیرون مجبور نیستند ۳۰ تا ۴۰ هزار دلار برای لاستیک‌های این خودرو بپردازند. شیرون از لاستیک‌های میشلین پایلوت اسپورت 2s ویرون استفاده نکرده و بجای آن از ژئومتری رینگ استانداردی سود می‌برد که باعث کاهش هزینه‌های زیاد می‌شود.

مقام‌های بوگاتی نگفته‌اند که هزینه تعویض لاستیک‌های شیرون چقدر می‌شود و تنها  گفته‌اند که کمتر از گذشته خواهد بود.  لاستیک‌های استاندارد بوگاتی برای پایداری در سرعت‌های بالاتر از 420 کیلومتر در ساعت نیز تست شده‌اند. مهندس بوگاتی گفته این لاستیک‌ها پتانسیل سرعت‌های بالا را داشته و بوگاتی هنوز در حال تست آن‌ها برای مشخص کردن ظرفیت نهایی است.

سقف سرعت 420 کیلومتر در ساعت به لطف پیشرانه 16 سیلندر 1500 اسب بخاری این خودرو به دست آمده است. بوگاتی شیرون به تازگی رکورد صفر تا ۴۰۰ کیلومتر بر ساعت و سپس توقف کامل در ۴۲ ثانیه را به نام خود در جهان ثبت کرد.


گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
seemorgh.com/entertainment
منبع: khabaronline.ir