نکات مهم برای پولیش کردن خودرو
قصد داریم به بیان نکاتی مهم درباره پولیش کردن خودرو با دست و با دستگاه بپردازیم. در ادامه با ما همراه باشید.

چگونه اتومبیل خود را پولیش‌ کنیم؟

پولیش خراشیدگی‌ها و ایرادات رنگ خودرو را برطرف می‌کند. پولیش حاوی مواد شیمیایی خاصی است و اندکی خاصیت سایشی دارد که مانند یک سمباده نرم و خیس عمل می‌کند. البته عملکرد پولیش بستگی به نوع پولیشی دارد که از آن استفاده می‌کنید.

نحوه پولیش‌کردن خودرو با دست

*قبل از اینکه خودروی خود را پولیش کنید آن را بشویید و با حوله‌ای که پرز ندهد، خشک کنید.

*پولیش را روی پارچه یا ابر بمالید؛ اندکی پولیش روی پارچه یا ابر یا پنبه بمالید.

*پولیش را پخش کنید؛ پولیش را با ضربه‌های خفیف و متوالی اطراف قسمتی که می‌خواهید پولیش بزنید بمالید و آن را به آرامی پخش کنید.

کار با پولیش را آغاز کنید؛ برخی افراد دوست دارند پولیش را به صورت مدور بمالند و برخی دیگر حرکت به بالا و پایین یا چپ و راست را ترجیح می‌دهند. در هر صورت از پارچه یا ابر یا پنبه استفاده کنید و پولیش را داخل رنگ بمالید و از خطوط و طرح بدنه خودرو پیروی کنید.

به کار خود ادامه دهید؛ آنقدر به پولیش‌زدن ادامه دهید تا اینکه رنگ تقریبا به صورت واضح و شفاف درآید.

درصورت لزوم پولیش را روی رنگ رها کنید تا عمل ترمیم رنگ انجام شود؛ بعضی از انواع پولیش‌ها باید روی بدنه خودرو باقی بمانند تا اثر کنند. در این مورد به اطلاعات موجود در بسته‌بندی پولیش مراجعه کنید.

*باقیمانده پولیش را پاک کنید؛ با استفاده از یک پارچه خیلی نرم و تمیز مانند حوله‌های مایکروفایبر بقایای پولیش را پاک کنید و حتما در حین استفاده پارچه را به طور مداوم تا کنید تا از قسمت‌های تمیز آن با بدنه خودرو در تماس باشند.

کار شما در اینجا به اتمام می‌رسد و خودروی براقی خواهید داشت!

نکات مهم برای پولیش خودرو

برای اینکه پولیش موفقی انجام دهید به مقدار زیادی پولیش نیاز ندارید.

حتما بقایای پولیش را از اطراف شکاف‌ها و درزهای بدنه، لاستیک‌های درزگیر و آرم‌های خودرو پاک کنید.

بعضی از سازندگان روش‌های خاصی دارند تا با اجرای آنها پولیش‌کردن به بهترین نحو ممکن صورت گیرد، بنابراین قبل از هر چیز قوطی یا بسته‌بندی پولیش را بخوانید.

** پولیش‌کردن با دستگاه

با استفاده از دستگاه پولیش برقی می‌توان خیلی سریعتر به نتیجه رسید. اگر قصد دارید به این روش پولیش کنید، پولیش خود را به ابر دستگاه بمالید و آن را به آرامی اطراف قسمتی که می‌خواهید پولیش شود پخش کنید، سپس دستگاه را روشن کنید و با سرعت آهسته تا متوسط قسمت مورد نظر را پولیش بزنید. با فشار ملایم پولیش بزنید و ابر دستگاه را صاف نگه دارید، نیازی نیست رنگ خودرو را بسابید فقط اجازه دهید پولیش کار خودش را انجام دهد!

توجه: پولیش با دستگاه در صورت اجرای نادرست می‌تواند رنگ خودرو را به کلی تخریب کند. در نتیجه برای اولین مرتبه حتما در حضور یک متخصص این کار را انجام دهید. ما پیشنهاد نمی‌کنیم که به تنهایی و بدون تجربه به سراغ دستگاه پولیش بروید. اما پولیش با دست، به دلیل سرعت و شدت پایین لایه‌برداری، معمولا خطری برای رنگ ندارد.

بعد از پولیش چه کاری انجام دهید؟

هنگامی که با استفاده از پولیش وضعیت رنگ خودروی خود را بهبود دادید، اضافه‌کردن یک لایه محافظ از واکس رنگ یا آستر ایده خوبی است. این مواد، رنگی که به تازگی پولیش ‌شده را پوشش می‌دهند و از نفوذ کثیفی به آن جلوگیری می‌کنند و درخشش و جلای رنگ را می‌افزایند.


گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
seemorgh.com/entertainment
منبع: jamejamonline.ir