آیا فقط خودرو های الکتریکی و هیبریدی با محیط زیست دوست هستند؟
به خودرو های الکتریکی و هیبریدی خودروی سبز می گویند چرا که آلودگی بسیار کم و ناچیزی تولید می کنند.

از الکتریکی تا هیبریدی: چگونه یک خودروی سبز انتخاب کنیم؟

تابه‌حال درباره خودروهای پاک و دوستدار محیط زیست مطالب زیادی گفته شده است، اما چطور می‌توان خودرویی در این رده را تهیه کرد؟ برای این کار چه چیزهایی را باید درباره آن‌ها دانست؟

در بخش‌های جست‌وجوی خودرو در سایت‌های بین‌المللی، قسمتی ویژه طراحی شده است که به خودروهای دوستدار محیط‌زیست اختصاص دارد و کار را برای علاقه‌مندان به فناوری‌های سبز و حفاظت از منابع زیست‌محیطی ساده‌تر کرده است.

اگر شما به دنبال خودرویی با حداکثر بهره‌وری سوخت می‌گردید، احتمالا به خودروهای الکتریکی باتری‌دار (EV) فکر کرده‌اید یا این‌که خودرویی هیبریدی را درنظر دارید که از هر دو موتور الکتریکی و بنزین‌سوز بهره می‌برد.

اما واقعیت آن است که رتبه‌بندی اقتصادی مصرف سوخت یا EPA معیار بهتری برای ارزیابی سبز بودن فناوری خودروی شماست. خودروهای غیرالکتریکی در چند سال اخیر با بهره‌مند شدن از فناوری‌های جدید، به‌شدت از نظر مصرف سوخت بهبود یافته‌ه‌اند. برای نمونه شرکت مزدا با عرضه فناوری «اسکای‌اکتیو X» می‌تواند در چند سال آینده، مصرف سخت خودروهای خود را به‌شدت کاهش دهد.

این امر موجب شده است که کارشناسان، فقط خودروهای الکتریکی به‌عنوان خودروهای سبز معرفی نکنند و خودروهای مجهز به موتور احتراق‌داخلی (که سوخت‌فسیلی می‌سوزانند) نیز بتوانند به مصرفی بهینه دست یابند.

دیگر عنصر مهم در مصرف سوخت، نوع بدنه خودرو است. برای مثال یک خودروی شاسی‌بلند بیشتر از یک خودروی کراس سوخت می‌سوزاند.

البته با توجه به این شرایط و البته قیمت‌های عرضه‌شده، خودروهای هیبریدی را می‌توان معقول‌ترین گزینه موجود در بازار دانست.گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
seemorgh.com/entertainment
منبع: sinapress.ir