بلفاروپلاستی با دستگاه پلاسما جت چگونه انجام می شود؟
بلفاروپلاستی با دستگاه پلاسما جت یک روش جدید برای رفع افتادگی پلک بدون جراحی است که روشی جدید و غیر تهاجمی محسوب می شود. در ادامه به نکاتی مهم در رابطه با این روش اشاره می کنیم.

دستگاه پلاسماجت چیست ؟

روش غیر جراحی بلفاروپلاستی با پلاسما جت که اغلب تحت عنوان لیفت بدون جراحی پلک شناخته می‌شود، یک جایگزین بی‌خطر برای جراحی زیبایی و بدون خطرات مرتبط با مداخلات جراحی است. به جای بریدن پوست اضافه یا استفاده از نور شدید لیزر، در این روش از پلاسما برای ایجاد یک قوس کوچک الکتریسیته استفاده می‌شود که می‌تواند سلول‌های سطحی پوست را با استفاده از گرمای اعمالی هدف قرار دهد.

این روش برای نواحی حساس پوست در اطراف چشم‌ها مناسب است زیرا از آسیب به پوست اطراف و زیرین جلوگیری می‌کند و می‌توان مطمئن بود که می‌توانید پلک‌های خود را بعد از عمل همچنان بطور مناسب حرکت دهید.

دستگاه پلاسما جت روشی برای رفع افتادگی پلک بدون جراحی است. این خدمت برای افرادی مناسب است که تمایلی به جراحی پلک ندارند و میخواهند بدون نیاز به بی هوشی و جراحی ( به دلیل ترس از بی هوشی) پلک هایی جوان و زیبا داشته باشند.


پلاسماجت پیشرفته ترین روش برای از بین بردن چین و چروک چشم و رفع افتادگی پلک

این روش نسبت به دیگر روش های استفاده شده جدیدتر است. تمرکز در گزینش متخصص‌های پوست و یا کلینیک زیبایی در این زمینه از اهمیت ویژه ای بر خوردار است؛ ضمن اینکه بایستی با دقت به عواملی مانند کیفیت عمل و تجربه ی پزشک نسبت به این مساله تصمیم گیری نمایید.

 

رفع افتادگی پلک به وسیله دستگاه پلاسماجت چگونه انجام می شود؟

در این روش از تیغ و برش استفاده نمیشود و در واقع پوست یا چربی پلک برداشته نمیشود بلکه با استفاده از پلاسما لایه سطحی پوست تصعید( مستقیما از جامد به گاز تبدیل میشود) میشود و این مساله باعث جمع شدن لایه های زیرین پوست میشود.


بلفاروپلاستی برای چه کسانی مفید است ؟

 • افرادی که از جراحی یا از بیهوشی و بیحسی هراس دارند

 • افرادی که افتادگی پلک کمی دارند و قصد دارند آنرا ترمیم کنند

 • افرادی که افتادگی یکطرفه دارند و ممکن است جراحی باعث عدم تقارن شود

 • افرادی که بیماری خونریزی دهنده دارند یا دارویی مثل وارفارین مصرف میکنند

 • افرادی که مشغله زیادی دارند و تورم و بخیه یک هفته ای جراحی را نمیتوانند داشته باشند

 • افرادی که چشمان شرقی دارند و قصد دارند با کمی لیفت نمای غربی تری به آن بدهند

 •  افرادی که قبلا جراحی پلک کرده اند ولی متقارن نیست و میخواهند هر دو چشم متقارن شود


مزایای استفاده از پلاسماجت در جراحی بلفاروپلاستی

 • عوارض جراحی پلک را ندارد.

 • بهترین نتیجه را افرادی که دچار شلی و افتادگی متوسط پوست بدون سایر نشانه های پیری چون چروک می برند

 • این روش بسیار سریع بوده و در مدت زمان کمتر از ۳۰ دقیقه قابل انجام است

 • بهبودی بسیار سریع بوده و در مدت زمانی کمتر از ۱۰ روز التهاب رفع می شود

 • فرد در مدت زمان کمتر از یک هفته به محیط کار بر می گردد .


عوارض بلفاروپلاستی چیست ؟

عوارض جانبی، فوری بوده و ممکن است شامل تورم و قرمزی در ناحیه تحت درمان به مدت دو تا سه روز باشد. فرایند بهبودی شامل پوسته پوسته شدن (که باید منتظر ماند تا خود به خود بریزند) طی یک دوره‌ی حدوداً یک هفته‌ای خواهد بود.

درمان گاهی اوقات می‌تواند منجر به قرمزی و تورم طولانی مدت در حین بهبودی پوست شود. این وضعیت بخصوص هنگامی که پلک‌ها یا نواحی نزدیک به چشم درمان می‌شوند، محتمل است. برطرف شدن آن برای برخی از افراد ۷ تا ۱۰ روز بطول می‌انجامد.

می‌توان در صورت لزوم از لوازم آزایشی برای پوشاندن عوارض درمان استفاده کرد اما نباید تا ۲۴ ساعت پس از درمان استفاده شوند. نتایج فوری بوده و طی دو تا چهار هفته بهبود پیدا می‌کنند.

 

هرجلسه بلفاروپلاستی چقدر طول میکشد؟
بلفاروپلاستی,افتادگی پلک

بیمار باید حدود ۲۰-۳۰ دقیقه کرم بیحسی روی پلک ها داشته باشد. هر جلسه درمانی بلفاروپلاستی بطور متوسط بین ۱۰-۱۵ دقیقه طول میکشد و بیمار میتواند نتیجه کار پلاسما جت را بلافاصله ببیند.

 

معمولاً بلفاروپلاستی چند جلسه درمانی لازم است؟

تعداد جلسات بلفاروپلاستی با پلاسما جت کاملاً بستگی به میزان افتادگی و نوع پوست دارد. معمولا بین ۳-۱ جلسه درمانی لازم است. بسیاری از بیماران طی ۱ جلسه بهبود کامل دارند ولی در تعدادی از بیماران جلسات تکمیلی دوم یا سوم لازم است. در صورت نیاز به جلسه درمانی دوم یا سوم،فواصل جلسات یک ماه است.

 

بعد از انجام بلفاروپلاستی از نظر ظاهری چگونه هستیم ؟

در عمل بلفاروپلاستی نقاط ریز با فاصله کم برروی پوست ایجاد میشود که باعث تصعید لایه سطحی بدون آسیب به لایه بازال میشود بنابراین بعد از بلفاروپلاستی دلمه های ریز بر روی پلک وجود دارند که طی ۳-۱۰ روز میریزند و پلک به حالت طبیعی برمیگردد. مهمتر اینکه طی انجام بلفاروپلاستی هیچ خونریزی اتفاق نمیافتد و پلک از نظر عملکرد بعد از عمل کاملاً طبیعی عمل میکند.

پس از انجام بلفاروپلاستی با پلاسما جت  پلک قرمز و کمی متورم است و نقاط کارشده دلمه های کوچک قهوه ای رنگ دارد. تورم و کمی احساس ناراحتی ممکن است تا ۳ روز طول بکشد. دلمه ها خود به خود بین ۷-۳ روز بعد می افتد ولی در طی این مدت نباید به آنها دست زد یا آنها را کند. حتماً باید اجازه دهیم تا این دلمه ها خود به خود بیفتند. در طی این مدت از کرم ترمیم برای بهبود سریعتر استفاده میشود.


بیشتر بدانید : بلفاروپلاستی و پاسخ به سوالات بلفاروپلاستی

بیشتر بدانید : نکاتی مهم راجع به جراحی پلک

بیشتر بدانید : درمان افتادگی پلک و بیان علت آن

بیشتر بدانید : جراحی پلک و آنچه باید در باره آن بدانید

بیشتر بدانید : جراحی زیبایی پلک، هر آنچه باید بدانید


گردآوری : گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع : dr-yadegari.ir