راهکارهایی برای ترغیب کردن کودکان به غذا خوردن
برای ترغیب کردن کودکان خود به خوردن موادغذایی سالم می توانید از روش هایی مانند پوره کردن،سس زدن و... استفاده کنید

روش هایی برای وادار کردن کودکان به غذا خوردن

کارشناسان معتقدند برای ایجاد عادات غذایی سالم در فرزندان باید از کودکی آن‌ها را با رژیم‌های سالم غذایی آشنا کرد.

 این کار را می‌توانید با مصرف میوه ها و سبزیجات تازه و سالم در خانه شروع کنید. البته شکل و نحوه پخت غذا هم در ترغیب کودکان به خوردن وعده‌های غذایی سالم موثر است. این وعده‌های غذایی می‌تواند به شکل‌های زیر برای کودک تان جذاب‌تر شود.

1- سرخ کنید

 کودکان غذاهای آب پز را دوست ندارند و مصرف سبزیجات مغذی که مقداری در روغن کنجد سرخ و طعم دار شده باشد آن‌ها را به خوردن سبزیجات راغب‌تر می‌کند.

2- نمک بزنید

مصرف مقدار مناسب نمک برای کودکان مانعی ندارد و استفاده از آن روی گوجه و سبزیجاتی که طعم جالبی ندارند می‌تواند آن‌ها را به خوردن‌شان تحریک کند.

۳- شیرین کردن

 استفاده از شکر در پخت سبزیجات آن‌ها را بسیار خوشمزه می‌کند. استفاده از شکر نباید زیاد باشد که خاصیت سبزیجات را تحت تاثیر خود قرار دهد.

۴- سس بزنید

 اگر قصد پخت سبزیجات به صورت بخارپز را دارید استفاده از انواع سس‌هایی که کودک‌تان دوست دارد روی آن‌ها طعم و شکل بهتری به این مواد می‌دهد.

۵- پوره کنید

 کودکانی که در جویدن غذا تنبل هستند می‌توانند از سبزیجات و غذاهای پوره شده استفاده کنند. اضافه کردن کمی پنیر ماسکارپونه می‌تواند این پوره‌ها را خوش طعم‌تر کند. این شکل غذا برای نوزادان هم مفید است.

۶- پیتزا

 اگر کودک‌تان سبزی نمی‌خورد، شما می‌توانید با سبزیجات و مواد غذایی سالم مثل مرغ، سویا و ... یک پیتزای سبزیجات درست و با اضافه کردن سس و مقداری پنیر آن را خوش طعم کنید.

بیشتر بدانید : 5 غذايی كه باعث افزايش هوش كودكان می‌شود

بیشتر بدانید : خوش اشتها شدن کودکان با این فرمول

بیشتر بدانید : تاثیر سوء تغذیه بر سلامت جسمی و روانی کودکان

بیشتر بدانید : خطرناک ترین خوراکی ها برای کودکان

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع:khorasannews.com