رژیم کتوژنیک برای کاهش وزن، یک برنامه غذایی جدید و هر آنچه در موردش باید بدانید
 رژیم کتوژنیک یک برنامه غذایی جدید است که طرفداران بسیاری در سراسر جهان پیدا کرده‌ است. در این مقاله قصد داریم همه آنچه در مورد این رژیم برای کاهش وزن لازم است بدانید را معرفی کنیم

 همه چیز در باره رژیم کتوژنیک برای کاهش وزن

کتوژنیک نوعی رژیم کم کربوهیدرات است.در این سبک غذایی، شما کالری روزانه خود را از پروتئین و چربی( شیر، ماست ،تخم مرغ ، پنیر پیتزا و ... ) دریافت و مصرف کربوهیدرات‌هایی چون شکر، نان سفید، شیرینی ، نوشابه، میوه و هرگونه قند طبیعی را قطع می‌کنید.برای آشنایی بیشتر با این رژیم غذایی و عوارض آن ادامه مطلب را مطالعه کنید .
 

بیشتر بدانید : 5 رژیم لاغری معروف ستارگان هالیوودی

رژیم کتوژنیک چگونه کار می‌ کند؟

وقتی شما روزانه کمتر از 50 گرم کربوهیدرات دریافت کنید، سوخت بدن تان به سرعت تمام می‌شود. این فرایند معمولا بین 3 تا 4 روز طول می‌کشد. بعد از آن بدن‌تان برای منبع سوخت از چربی‌ها استفاده می‌کند وشما شروع به کم کردن وزن خواهید کرد.
به این نکته توجه داشته باشید که تمرکز رژیم کتوژنیک بر سلامتی نیست و بیشتر به کاهش وزن توجه دارد.
 

رژیم کتوژنیک برای چه کسانی است؟

این سبک از رژیم یک برنامه تازه‌ است و هنوز تحقیقات گسترده برای عوارض و استفاده نکردن  از آن صورت نگرفته است اما افرادی که قندخون پایینی دارند ، افراد دیابتی و افراد مبتلا  یا مستعد به سنگ کلیه از رژیم کتوژنیک منع شده‌اند و بقیه‌افراد بهتر است قبل از شروع این رژیم با پزشک خود مشورت کنند.
 

رژیم کتوژنیک برای کاهش وزن، یک برنامه غذایی جدید و هر آنچه در موردش باید بدانید
رژیم کتوژنیک برای کاهش وزن، یک برنامه غذایی جدید و هر آنچه در موردش باید بدانید

رژیم کتوژنیک و کاهش وزن

همان‌طور که گفته شد این رژیم یک سبک غذایی تازه است که نباید به مدت طولانی تکرار شود. شما در کتوژنیک، نسبت به رژیم‌های دیگر وزن بیشتری کم خواهید کرد چون در این سبک غذایی، برای تبدیل چربی به انرژی شما کالری بیشتری می‌سوزانید . همچنین یک رژیم پر پروتئین و چرب شما را مدت زمان بیشتری سیر نگه می‌دارد و شما کمتر غذا می‌خورید.
 

رژیم کتوژنیک و ورزش

رژیم کتوژنیک ممکن است، به ورزشکاران استقامتی مثل دونده ها و دوچرخه سواران  کمک کند و  نسبت عضله به چربی را افزایش دهد. همچنین می‌تواند میزان اکسیژن بدن را هنگام کار سخت، افزایش دهد.
 

عوارض رژیم کتوژنیک

این رژیم می‌تواند باعث سردرد، بی‌حالی، افت قند خون، خستگی، افزایش بوی بددهان و در مواردکمی اسیدی شدن خون و منجر به سنگ کلیه شود. پس حتما قبل از انتخاب این نوع رژیم با پزشک خود مشورت کنید و آزمایش‌های لازم را انجام دهید.


بیشتر بدانید : رژیم لاغری جنرال موتورز 2017، در یک هفته 8 کیلو وزن کم کنید!!

بیشتر بدانید : رژیم لاغری 7 روزه ای که 8 کیلو وزن تان را کم می کند

بیشتر بدانید : یک رژیم 3 روزه با 4.5 کیلوگرم کاهش وزن!

بیشتر بدانید : با این رژیم لاغری در عرض 2 هفته 7 کیلو لاغر شوید! گردآوری: گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع: khorasannews.com