در یک روز ورزش قدرتی و هوازی انجام ندهید
محققان ورزشی به این نتیجه‌ رسیدند که ورزش استقامتی و هوازی نباید در یک روز انجام شود و باید ورزشکاران حداقل ۲۴ ساعت فاصله بین ورزش استقامتی و هوازی در نظر بگیرند.

ورزشکاران در یک روز ورزش قدرتی و هوازی انجام ندهند

محققان دانشگاه جیمز کوک استرالیا دریافتند که بین ورزش هوازی و قدرتی باید ۲۴ ساعت فاصله وجود داشته باشد. البته این تصور که ترکیب ورزش‌های هوازی و استقامتی بهترین نتیجه‌ را می‌دهد درست است اما معمولا افراد این دو  نوع ورزش را همراه با هم در یک جلسه انجا م می‌دهند.

در صورتی که خستگی ناشی از وزنه زدن و ورزش های قدرتی برای چند روز در بدن باقی می ماند و بر استقامت بدن تاثیر می‌گذارد. بنابراین بهتر است که بین ورزش هوازی و قدرتی ۲۴ ساعت فاصله وجود داشته باشد.

در تحقیقات انجام شده افرادی که ورزش هوازی و ورزش استقامتی را همراه با هم انجام می دادند با افرادی که در روزهای مختلف هر کدام از این ورزش‌ها را انجام می دادند با هم مقایسه شدند.

محققان به این نتیجه‌ رسیدند که هر ۴۰ تا ۶۰ ‌دقیقه ورزش قدرتی تا چند روز باعث خستگی عضلات می‌شود و در صورتی که افراد بعد از این ورزش بدوند استقامت بدنی آنها به میزان زیادی کاهش پیدا می‌کند. این مساله باعث افزایش احتمال آسیب‌دیدگی می‌شود.گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع: isna.ir