از شعرهای یواشکی تا چند تار مو: عجیب ترین وسایل حراج شده هنرمندان مشهور
حاشیه‌های زندگی هنرمندان مشهور همیشه برای عده‌ای جذاب است و خیلی‌ها برای به دست آوردن یک وسیله از آن‌ها سر و دست می‌شکنند. در ادامه به معرفی چند نمونه از حراج‌های عجیب مرتبط با هنرمندان می پردازیم

حراج های عجیب مرتبط با هنرمندان

 ۱۱ ژوئن، چند تار موی بتهوون، آهنگ‌ساز مشهور، با قیمت پایه بین ۱۲ تا ۱۵ هزار پوند، در حراجی ساتبی لندن به فروش رسید. به بهانه این حراج عجیب، به سراغ چند نمونه از حراج‌های عجیب مرتبط با هنرمندان رفته‌ایم که در ادامه می‌خوانید.

بیشتر بدانید : تار موی بتهوون، نابغه موسیقی جهان به حراج گذاشته شد + عکس و جزئیات

یک هفت‌تیر زنگ زده

عده‌ای معتقدند ونگوگ، نقاش مشهور هلندی با اسلحه به زندگی خود پایان داده است؛ بعضی‌ها هم می‌گویند او به ضرب گلوله کشته شده است. در هر دو صورت، پای یک اسلحه در میان است.

به تازگی یک هفت تیر زنگ زده در محل مرگ ونگوگ کشف شده که گویا همان اسلحه‌ای است که او با آن به زندگی خود پایان داده است. این هفت‌تیر قرار است ۱۹ ژوئن در پاریس به حراج گذاشته شود.

گیتار ۵۰۰ دلاری

نوبل ادبیات ۲۰۱۶ به باب دیلن به خاطر بیان تازه و خاص در ترانه‌هایش تعلق گرفت. گیتار آکوستیگ این خواننده و ترانه‌سرای ۷۸ ساله که در سال ۱۹۷۷ به قیمت ۵۰۰ دلار خریده شده بود، در سال ۲۰۱۷ در حراجی هریتج به قیمت گزاف ۳۹۶ هزار دلار فروخته شد.

بیشتر بدانید : اسرار زندگی باب دیلن Bob Dylan، نابغه ادبیات و موسیقی + عکس

شعر‌های یواشکی

دافنه دوموریه، نویسنده رمان معروف «ربه‌کا» شعر هم می‌گفته، ولی آن‌ها را پشت یک قاب عکس پنهان می‌کرده است! دو ماه پیش دوست صمیمی او که چهل سال بود این قاب عکس را در اختیار داشت، کاغذ شعر‌ها را پشت آن پیدا کرده است. این اشعار دست‌نویس در ماه آوریل ۲۰۱۹ در لندن حراج شد.

بی‌مهری به موتسارت

شاید تصور شود که هر حراج مربوط به اشیا و وسایل هنرمندان با مبلغی گزاف به پایان می‌رسد، ولی همیشه هم این‌طور نیست؛ نمونه‌اش حراج یک قطعه موسیقی به خط موتسارت، آهنگ‌ساز اتریشی است که توجهی را جلب نکرد و کسی آن را نخرید! این موسیقی‌دان معروف این قطعه را در ۱۷ سالگی و برای جشن دانش آموختگی یکی از دوستانش نوشته بود.

بیشتر بدانید : تار موری باقیمانده از موتزارت به فروش می رسد!

نقاشی ۳ نفره

شارلوت، امیلی و آن برونته سه خواهر مشهور ادبیات انگلیس در قرن نوزدهم میلادی هستند که قدیمی‌ترین پرتره‌شان در سال ۲۰۱۷ به قیمت ۵۰ هزار پوند چوب حراج خورد. نقاش این پرتره گروهی، «سر ادوین لندسیر» بود که آن را وقتی به ملاقات خواهر‌ها رفته بود، کشید.

 

بیشتر بدانید : كلاه معروف «چارلی چاپلین» حراج می‌شود

بیشتر بدانید : گران‌ترین ساز جهان چه سازی است و از کجا آمده است؟

بیشتر بدانید : خانه و یادگاری‌های شخصی برگمان حراج می‌شود

بیشتر بدانید : حراج میلیونی نقاشی‌های سیاستمدار مرموز

بیشتر بدانید : وسایل شخصی «مایكل جكسون» به حراج رفت

بیشتر بدانید : چوب حراج بر دارایی های بروس لی خورد! + تصاویر

بیشتر بدانید : لباس‌های 12 هزاردلاری «جنیفر لاورنس» رکوردشکنی کرد! + عکس

 

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: jamejamonline.ir