«آکوآ فولکس واگن»، ایده‌ای است که توسط یک طراح جوان چینی مطرح شده و با استفاده از نیروی هوای فشرده و بالشتک‌های هوا، در آینده نزدیک به غزال تیزپای بیابان‌های چین تبدیل خواهد شد!


طرح خودروهایی که با هوای فشرده حرکت می‌کنند، مسلما به این زودی‌ها در بیابان‌های زمین دیده نخواهد شد، اما قطعا شایستگی آن را دارند که دوباره یادی از آن‌ها شود.
 
آکوآ
 
به گزارش گیزمگ، «آکوآ فولکس واگن»، ایده‌ای است که توسط هانگ یوآن، فارغ‌التحصیل 21 ساله طراحی صنعتی از دانشگاه شیهوآ در چین مطرح شده است. این ایده برگزیده مسابقه CDN چین در طراحی خودرو بود؛ رقابتی که برای تشویق طراحان جوان ایجاد شده است. از داوطلبان شرکت در این مسابقه خواسته بودند بر اساس مدل‌های شرکت فولکس واگن، خودرویی چینی مخصوص جاده‌های طولانی و ناهموار طراحی کنند که قابلیت حرکت در هر مسیری را داشته باشد و بر پهنه بیابان‌های اطراف چین فائق آید.
 
نمای دیگری از آکوآ
 

ایده این خودرو از طراحی بی‌نظیر «سه‌چرخه آبی-خاکی» که برنده امسال مسابقات طراحی میشلین نیز بود، گرفته شده است؛ خودرویی که با هوای فشرده و بدون هیچ نوع آلودگی حرکت کرده و مجهز به بالشتک‌های هوا است که می‌تواند از سطوح مختلفی مانند دریاچه‌ها، رودخانه‌ها، تالاب‌ها، جاده‌های خاکی و برف و یخ نیز عبور کند.

این خودرو با نیروی الکتریسیته و باتری سلول‌های هیدروژنی حرکت می‌کند و 4 پروانه (ملخ) نیز باعث به جلو راندن خودرو می‌شوند.

نمای پشت آکوآ
 

از آن‌جا که مساحت وسیعی از کشور چین را زمین‌های مرطوبی تشکیل داده که در اثر عوامل طبیعی دچار تغییر و تحول می‌شوند، پس هیچ وسیله‌ای بهتر از خودرویی که با بالشتک‌های هوا حرکت می‌کند، نمی‌توان برای جابجایی پیدا کرد- که در بین سایر وسایل نقلیه زمینی بی‌نظیر است- چراکه به همان خوبی که روی خاک حرکت می‌کند، می‌تواند روی سطوح یخ و آب نیز بتازد.

آکوآ در بین تمام انواع وسایل نقلیه بی‌نظیر است چراکه بدون تماس با سطح زمین حرکت می‌کند. این خودروی بالشتک‌هوایی با قدرت هوای بسیار فشرده از زمین بلند می‌شود. تولید این خودرو بر اساس تکنولوژی آینده بالشتک هوا استوار است. 

محصولی که با این ایده تولید خواهد شد، از لحاظ «آبی- خاکی» تمیز، کشیده و ساده خواهد بود، که مشخصات داخلی و خارجی‌اش به یک نسبت مینیمالیستی است.

این خودرو برای دو سرنشین طراحی شده اما به نظر شما، اگر درها به همین اندازه‌ای باشند که در عکس نشان داده شده، اصلا سرنشینی می‌تواند داخل این خودرو جا بگیرد؟!

گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
www.seemorgh.com/entertainment
منبع: khabaronline.ir
 
مطالب جالب دیگر:
معروف‌ترین زنانی که با عمل زیبایی چهره‌شان را تغییر دادند! عکس
تصویری شگفت‌انگیز از قلب انسان که هیچ کجا نمی‌توانید پیدا کنید!؟
انسان چهار پا با جنسیتی نا مشخص به دنیا آمد!! (+عکس)
هزینه "قات زدن" در عربستان سه برابر شد!! (+عکس)
اتفاق جالبی که با خوردن یک قاشق از خاک یک ستاره کوتوله پیش می‌آید!؟
تصاویری زیبا و جدید از نیکول کیدمن!
تشخیص اشتباه؛ بیمار بخش کما 23 سال به هوش و سالم بود!!