هفته گذشته لامبورگینی نمونه تازه‌ای از خودروی پرفروش آونتادور را معرفی کرد. این رودستر جدید با نام LP700-4 و سقف متحرک...

هفته گذشته لامبورگینی نمونه تازه‌ای از خودروی پرفروش آونتادور را معرفی کرد. این رودستر جدید با نام LP700-4 و سقف متحرک (کانورتبل) که به سادگی امکان برداشتن آن وجود دارد، می‌تواند ظرف مدت تنها 3 ثانیه از صفر به سرعت 100 کیلومتربرساعت برسد و حداکثر سرعت آن 350 کیلومتربرساعت خواهد بود.
لامبورگینی که پس از معرفی کوپه آونتادور در تابستان 2011/1390 توانست بیش از 1300 دستگاه از این خودرو را به فروش برساند، این‌بار با نمونه سقف متحرک آن که به خوبی می‌تواند میان تجربه یک رانندگی فوق‌العاده و انتظاراتی که راننده از یک خودروی اسپرت دارد، تعادل برقرار کند، وارد بازار خواهد شد.
این خودرو به دلیل طراحی متفاوت خود از سقف دوتکه گرفته تا فضایی که موتور قدرتمند آنرا در خود جا داده به سادگی قابل شناسایی باش. این طراحی نتیجه مطالعه دقیق و به کارگیری بهترین شیوه ترکیب بهره‌وری، ظرافت در طراحی و استفاده ساده است که می‌تواند تجربه رانندگی دلپذیری را برای خریداران به ارمغان بیاورد.
سقف دوتکه این خودرو تماما از فیبرکربن تهیه شده که بسیارسبک و مقاوم است و کمتر از 6 کیلوگرم وزن دارد. این دو بخش را به سادگی و ظرف مدت چند ثانیه می‌شود از خودرو جدا کرده و در فضای باری که جلوی آن پیش‌بینی شده قرار داد.
 
فضای عقب خودرو به گونه‌ای طراحی شده که به خوبی می‌تواند سقف متحرک آن را حفظ کند. در این بخش سیستم حفاظت خودکار از سرنشینان پیش‌بینی شده و فضایی وسیع برای تهویه ساده‌تر موتور در نظر گرفته شده است.
در اولین نگاه تفاوت میان کاپوت این رودستر تازه با کوپه آونتادور به چشم می‌خورد. این فضای خارجی که موتور 12 سیلندر خودرو را احاطه کرده از دو پنجره شش‌ضلعی در طرفین تشکیل شده که هدف از طراحی آنها خنک نگهداشتن بهتر موتور، خشک‌کردن آب باران به شیوه‌ای مطمئن و نمایش موتور قدرتمند این خودرو بوده است.
شیشه تعبیه شده در عقب این خودرو نه‌تنها جریان هوا در درون خودرو را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد، بلکه باعث می‌شود صدای موتور نیز کنترل شود.
در طراحی درهای خودرو نیز با برگرداندن لبه‌ها به سمت داخل تلاش شده در کنار حفظ هماهنگی با دیگر بخش‌ها بهترین آب‌بندی ممکن ایجاد شود.
همانطور که ملاحظه می‌کنید در رنگ‌آمیزی این رودستر از دو رنگ استفاده شده و سقف دوتکه، ستونی که شیشه جلو روی آن سوار شده و فضای اختصاص یافته به شیشه عقب خودرو با سیاه رنگ‌آمیزی شده است. بخش‌های دیگر را یک آبی روشن متالیک پوشانده که با تغییر زاویه نور رنگ عوض می‌کند و می‌تواند برای عده‌ای یادآور رودستر زیبای میورا باشد.
 
در طراحی فضای داخلی خودرو نیز تغییراتی ایجاد شده و برای روکش صندلی‌ها از چرمی به نام Sabbia Nefertem استفاده شده که هماهنگی مناسبی با رنگ خودرو دارد. علاوه بر این رینگ‌های 20 و 21 اینچی خودرو که به آن چهره‌ای تهاجمی داده‌اند از آلومینیوم سبک ساخته شده‌اند. این رینگ‌ها تقریبا 10 کیلوگرم سبک‌تر از رینگ‌های استاندارد هستند.
برای این خودرو از یک موتور V12 به ظرفیت 6.5 لیتر و قدرت 700 اسب‌بخار استفاده شده است. شتاب‌گیری صفر تا 100 این خودرو به 3 ثانیه زمان نیاز دارد و سرعت نهایی آن 350 کیلومتربرساعت خواهد بود. قیمت پیش‌بینی شده برای این رودستر، بدون در نظر گرفتن مالیاتی که باید پرداخت شود،  381هزار دلار است.

گردآوری: گروه سرگرمی سیمرغ
www.seemorgh.com/entertainment
منبع: khabaronline.ir

مطالب جالب دیگر:
مسن‌ترین خواهرهای دوقلوی جهان؛ خواهران 103ساله! + عکس
عکس های جدید از نیوشا ضیغمی، رویا تیموریان و... در مراسم تقدیر از آنها
ترس از سوراخ! به این عکس نگاه کنید تا متوجه شوید بیمار هستید یا خیر!!