بدشانسی افرادی که خودرو الانترا را پیش خرید کرده اند!
افرادی که خودروی النترا را پیش خرید کرده اند نمیتوانند این اتومبیل را تحویل بگیرند!

مشتریان پیش خرید الانترا بخوانند

پس از خروج آمریکا از برجام و تهدید شرکت‌های بین المللی در خصوص همکاری با ایران شرکت‌های متعددی از جمله توتال، بوئینگ، گروه پژو سیتروئن و مارسک و سایرین از بیم قطع دسترسی به بازار مالی و محصولات در آمریکا اقدام به تعلیق همکاری با شرکای ایرانی خود نموده اند در این راستا همکاری نوپای کرمان موتور و هیوندایی نیز این قاعده مستثنی نبوده و دچار اختلال گردیده است.

بررسی‌های میدانی نشان میدهد که شرکت کرمان موتور در بهمن ماه ۱۳۹۶ (حدود ۵ ماه پیش) اقدام به پیش فروش محدود خودرو النترا تولید داخل با شرایط ۷۰ میلیون تومان پیش دریافت و سود مشارکت ۱۸ و ۱۵ درصد و قیمت ۱۴۷ میلیون و هشتصد هزار تومان با موعد تحویل‌های عمدتا مرداد و شهریور و مهر ۱۳۹۷ نموده است لیکن پس از گذشت حدود ۴ ماه بعلت تعلل شرکت هیوندایی در ارسال قطعات منفصله علی رغم گشایش اعتبارات انجام شده تحویل خودرو‌های مذکور با مشکل مواجه شد.

براین اساس با مراجعه و تماس با شرکت کرمان موتور جهت کسب اطلاع از نحوه تعیین تکلیف مشتریان مذکور متوجه شدیم شرکت مذکور طی بخشنامه‌ای حتی فراتر از تعهدات قراردادی خود مواردی را برای جلب رضایت و اطمینان مشتریان تدوین نموده است. در این بخشنامه ۴ راهکار برای مشتریان در نظر گرفته شده که به شرح ذیل خلاصه میگردد

در صورتی که مشتریان تمایل به استرداد وجه پرداختی خود را داشته باشند، شرکت مبلغ دریافت شده به علاوه سود دوران مشارکت و همچنین مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال پاداش وفاداری به مشتریان پرداخت مینماید. در حالی که الزام قراردادی فقط مبلغ دریافتی به علاوه سود مشارکت می‌باشد.

در صورتیکه مشتری تمایل به جایگزینی خودروی با محصولات موجود را داشته باشد ۳ محصول هیوندایی سانتافه (با توجه به تفاوت قیمت زیاد با خودروی الانترا و محدودیت تعدادی صرفا برای حداقل ۲ ثبت نام) با قیمت ۳۶۷ میلیون تومان و ۱۰ میلیون تومان تخفیف و جک اس ۵ با قیمت ۱۲۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و ۸ میلیون تومان تخفیف و جک اس ۳ با قیمت ۸۶ میلیون و نهصد هزار تومان تبدیل نمایند که البته قیمت خودرو‌ها مذکور در بازار دارای حاشیه حداقل %۱۵ می‌باشد.

در انتها از مشتریان درخواست شده است با توجه به ظرفیت محدود خودرو‌های قابل تبدیل هر چه سریعتر جهت انتخاب و نهایی نمودن وضعیت به نمایندگی‌های کرمان موتور مراجعه فرمایند.گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
seemorgh.com/entertainment
منبع: tasnimnews.com