از درمان میگرن تا تقویت سیستم ایمنی با میوه عجیب سه پستان
سه پستان نام میوه عجیبی است که خواص زیادی دارد، در ادامه به چند مورد از مهم ترین خواص میوه سه پستان اشاره می شود

خواص میوه سه پستان

میوه سپستان سرشار از بسیاری از مواد مغذی مفید مانند ویتامین C و آنتی اکسیدان هاست که به کاهش التهاب محافظت از سلامت قلب و بهبود خواب به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی سالم کمک می‌کند.

بیشتر بدانید : روشهای پیشگیری و درمان میگرن و سردرد!!

بیشتر بدانید : حقایقی جالب و عجیب در مورد میوه ها وسبزی ها

فواید میوه سپستان برای مبارزه با عفونت‌ها و تقویت ایمنی

التهاب بخشی از پاسخ طبیعی بدن به بیماری یا آسیب است و در کوتاه مدت می‌تواند مفید باشد. با این حال، التهاب طولانی مدت در بسیاری از بیماری‌های مزمن نقش دارد.اگرچه یک رژیم غذایی غنی از میوه‌ها، سبزیجات و فیبر به طور کلی می‌تواند به کاهش التهاب کمک کند، اما میوه سپستان به طور ویژه می‌تواند به عنوان یک ضد التهاب عمل کند.

بیشتر بدانید : تقویت سیستم ایمنی بدن با 8 راه طبیعی

مفید برای مبارزه با سرطان

میوه سپستان حاوی آنتی اکسیدان‌های زیادی است که به مبارزه با رادیکال‌های گرم و انواع مختلف سرطان و به جلوگیری از گسترش سلول‌های سرطانی کمک می‌کند.

مبارزه با نقرس

طبق یک مطالعه جدید، مصرف سپستان، طی دو روز حملات نقرس را تا ۳۵ ٪ کاهش داده و صرف نظر از جنسیت، وزن بدن، دارو‌های ادرار آور و استفاده از دارو‌های ضد نقرس، این اثر ثابت ماند.

بیشتر بدانید : افراد مبتلا به نقرس مراقب این گیاه باشند

مفید برای سلامت قلب

به طور کلی، یک رژیم غذایی غنی از میوه و سبزیجات و کم چرب برای سلامت قلب بهترین رژیم غذائی است که میوه سپستان نیز می‌تواند به ویژه در یک رژیم غذایی سالم برای قلب مفید باشد، زیرا با احتمال کاهش فشار خون همراه است.

خوابی آرام با سه پستان

 سه پستان یک منبع طبیعی غنی از ملاتونین به عنوان یک انتقال دهنده عصبی است که بر خواب و روحیه تأثیر می‌گذارد. ملاتونین می‌تواند برای کسانی که از بی خوابی رنج می‌برند مفید باشد، زیرا این ماده شیمیایی باعث خواب آلودگی می‌شود.

گردش خون را بهبود می‌بخشد

نتایج مطالعات نشان می‌دهد که مصرف میوه بامبو استقامت فرد را در هنگام ورزش بهبود می‌بخشد. این احتمالاً به دلیل شاخص گلیسمی پایین و خاصیت ضد التهابی، آنتی اکسیدانی و تقویت کننده جریان خون است.

بیشتر بدانید : مهم ترین ویتامین ها برای بهبود گردش خون

درمان میگرن

آب میوه سپستان به درمان میگرن، عفونت و تورم کمک می‌کند. آسیاب کردن دانه‌های میوه سپستان نیز به درمان روماتیسم کمک می‌کند، زیرا حاوی ماده‌ای چسبناک است که می‌تواند به صورت موضعی در محل درد قرار گیرد.

 بیشتر بدانید : نوشیدنی هایی شگفت انگیز برای تسکین سردردهای میگرنی

بیشتر بدانید : خواص میوه ها با توجه به رنگ شان!!

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع: yjc.ir