اگر به فرم های مختلف پروتئین فکر می کنید (در حالیکه قیمت گوشت رو به افزایش است) بقولات مقوله خوبی خواهند بود. این گروه شامل عدس، سویا ....
 

 

  

اگر به فرم های مختلف پروتئین فکر می‌کنید (در حالیکه قیمت گوشت رو به افزایش است) بقولات مقوله خوبی خواهند بود. این گروه شامل عدس، سویا، نخود و بادام زمینی می‌باشد.

 هرچند که بقولات کوچک می‌باشند اما مملو از مواد مغذی می‌باشند.اینها حاوی مواد مغزی همچون آهن، فولیت و انواع ویتامین های B هستند. همچنین بقولات جزء غذاهای با شاخص قند پایین می‌باشندو این بدین معنی است که انها سطح گلوکز خون را خنثی نخواهند کرد. خوردن بقولات به اندازه زیاد سبب کاهش ابتلا به دیابت نوع دوم، بیماری های قلبی و انواع سرطان می‌شود.

 هرچند که بقولات جزء غذاهای پر نشاسته و کربوهیدرات دار محسوب می‌شوند اما در هرم غذایی با گوشت و حبوبات دسته بندی می‌شوند. یک پرس از بقولات برابر با  فنجان نخود یا 35/28 گرم گوشت می‌باشد.

طبق توصیه پزشکان آمریکایی باید روزانه در حدود142 گرم گوشت و لوبیا مصرف کنیم، اگر چه این مقدار بر حسب سن، جنسیت و سطح فعالیت فیزیکی متفاوت است.با دانستن این مقدار مصرف می‌بینیم که آمریکایی ها چقدر گوشت و پروتئین مصرف می‌کنند.

 نظر شما راجع به اضافه کردن بقولات به رژیم غذایی چیست؟ بنابراین موقع رفتن به فروشگاه آنها را به لیست خرید خود اضافه کنید. بقولاتی همچون لوبیا سفید، چیتی، قرمز، باقلا و نخود تهیه کنید. اینها به صورت خشک، کنسرو، یخ زده و تازه در فرشگاه ها موجود می‌باشد. به رهنمودهای زیر توجه کنید.
 1) به دیزی، سالادها و خورشت ها لوبیا اضافه کنید. حتی اگر در دستور پخت بعضی ها غذاها لوبیا وجود ندارد، خودتان می‌توانید اضافه کنید.

 2) عدس و لوبیا و پاستا را با هم مخلوط کنید و گوشت را حذف کنید.

3) برای سس، ساندویچ و خوراکی ها بقولات را پوره کنید و سپس به آنها چاشنی و سیر اضافه کنید
4)به جای بیسکویت بدون شکر (کراکر) و چیپس از دانه سویا استفاده کنید.

5) بقولات را جزء غذاهای اصلی قرار دهید.

 بدانید که با کمی‌تغییر در رژیم غذایی خود می‌توانید سالم تر زندگی کنید. بعضی از روشهای مطلوب شما برای استفاده از بقولات چیست؟

 
تهیه و ترجمه: گروه سلامت سیمرغ
اختصاصی سیمرغ    www.seemorgh.com/health
 
 
مطالب پیشنهادی:
 کنسروها هم خوب و بد دارند
مصرف ماهی برای داشتن مغزی سالم
خسته‌اید; این غذاها را نخورید!!
ویتامین اضافی در بدن; خوب یا بد؟!!
زندگی همراه با گیاهخواری
 
 
 
 
 
 
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال

پربیننده های این بخش

 
X