چگونه کالری کمتری دریافت کنیم؟
آرام غذا خوردن میزان آب دریافتی و پرشدن معده را افزایش می‌دهد.
پزشکان به افرادی که به دنبال شیوه‌ای جدید و البته موثر برای کاهش حجم کالری مصرفی در طول روز هستند توصیه می‌کند که آرام غذا بخورند و از غذا خوردن سریع و باعجله بپرهیزند.

در این مطالعه دو گروه کوچک از افراد با وزن طبیعی و همچنین افراد مبتلا به چاقی یا اضافه وزن تشکیل شد و برای تمامی آنان شرایطی فراهم شد تا در محیطی آرام و با سرعت پایین مواد خوراکی را مصرف کنند و در مرحله بعد تمامی آنان مجبور بودند در محدودیت زمانی و با سرعت بالا غذا بخورند.

«مینا شاه»، محقق این مطالعه از دانشگاه تگزاس گفت: نتایج آزمایش‌ها تایید کرد تمام شرکت‌کنندگان هنگامی که با سرعت پایین‌تر غذا می‌خورند احساس گرسنگی کمتری داشتند اما با این حال در افرادی که وزن طبیعی داشتند میزان کالری دریافتی به طور چشمگیر کاهش یافت. این محقق اظهار داشت: یکی از دلایل احتمالی در کاهش میزان کالری دریافتی این می‌تواند باشد که خوردن مواد غذایی با سرعت پایین به افراد اجازه می‌دهد تا احساس گرسنگی و سیری را بهتر درک کنند.

همچنین به نظر می‌آید که آرام غذا خوردن میزان آب دریافتی و پرشدن معده را افزایش می‌دهد و در عین حال بر نوعی فرآیند بیولوژیک که تعیین‌کننده حجم غذای مصرفی است، تاثیر می‌گذارد. محققان معتقدند در حالی که کمتر از 15 درصد مردم آمریکا در اوایل دهه 1970 میلادی چاق بودند این رقم تا سال 2010 میلادی تقریبا 36 درصد افزایش یافته است.

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
منبع : ایسنا

مطالب پیشنهادی:
رژيم غذايی لاغری
آیا گن های لاغری واقعا موثرند؟
غذاهای مناسب برای رژیم لاغری
آیا پیاده روی باعث لاغری می شود؟
لاغری بدون رژیم را تجربه کنید