اگر بدانید ژلاتین از چه ساخته شده شاید به آن لب نزنید
ژلاتین ماده اصلی پاستیل ها و دسر هاست و در بستنی ها و لبنیات هم استفاده می شود ولی شاید اگر بدانید از چه چیزی درست می شود از مصرف آن صرف نظر کنید

ژلاتین از چی درست می شه

اگر بدانید مارشمالو* Marshmallow و پاستیل از چه چیزی درست می شوند دیگر به آن ها لب نخواهید زد.

* مارشمالو Marshmallow : پاستیل پفی یا پف‌نبات یک دسر فرانسوی است که حالت نرمی دارد و در دهان به راحتی آب.

اگر به بسته بندی پاستیل ها – حتی انواع ارگانیک آن ها – نگاهی بیندازید با موادی از قبیل سیروپ ذرت یا برنج قهوه ای و شکر روبرو می شوید ولی یکی دیگر از مواد تشکیل دهنده آن ها مسلما ژلاتین خواهد بود که به نظرتان کاملا بی ضرر است ولی منبع ساخت آن ممکن است کاملا برایتان تعجب آور باشد. ژلاتین ماده ای مایل به زرد بی بو و تقریبا بی مزه است که با جوشاندن طولانی از پوست، غضروف و استخوان حیوانات بدست می آید که منبع درجه اول آن باقی مانده موادی است که در صنعت گوشت مورد استفاده قرار نمی گیرید. صحبتمان در باره پوست و استخوان خوک و گاو است.

 اگر می خواهید بیشتر بدانید : ژلاتین واقعا خاصیت دارد؟

 اگر می خواهید بیشتر بدانید : ژلاتین بخورید تا استخوان درد نگیرید


ژلاتین در چه محصولاتی استفاده می شود 

اگر شما طرفدار استفاده کامل از حیوانات هستید که احتمالا با این قضیه مشکلی ندارید. به علاوه ژلاتین حاوی 18 اسید آمینه است که مزایای تغذیه ای مناسبی برایتان فراهم می کند.

ولی اگر گیاهخوار هستید مسلما بعد از خواندن این مقاله تصمیم می گیرید پاستیل و مارشمالو و ژله را که با ژلاتین تهیه می شوند برای همیشه کنار بگذارید، البته اخیرا ژلاتین های گیاهی هم مخصوص افرادی که علاقه ای به استفاده از محصولات حیوانی ندارند به بازار آمده که گیاهی بودن این محصولات روی بسته بندیشان مشخص است.

این عناصر مشتق شده از حیونات را در برخی ویتامین ها و داروها، پنیر، ماست، سوپ، سس سالاد، مربا، ژله، اسنک های میوه ای و گوشت های کنسروی هم می توانید پیدا کنید. اگر علاقه ای به استفاده از باقیمانده پوست و استخوان حیوانات ندارید شاید بخواهید قبل از خرید مواد غذایی، برچسب پشت آن ها را با دقت بخوانید.
 


اگر می خواهید بیشتر بدانید : پاستیل خانگی را با این دستور متفاوت درست کنید

اگر می خواهید بیشتر بدانید : حتما ژله را در برنامه غذایی خود بگنجانید تهیه و ترجمه: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
اختصاصی سیمرغ


Save