خوراکی هایی که برای افطار مناسب نیست
برای باز کردن روزه خود نباید هرچیزی را امتحان کنید بلکه باید از خوردن برخی خوراکی ها پرهیز کنید

این مواد غذایی را در وعده افطار میل نکنید

 نوشیدن شیر به تنهایی، آب سرد، برخی میوه‌ها مثل هندوانه، هلو، خیار و خربزه برای گشودن روزه مناسب نیست؛ زیرا باعث تولید مواد نامناسب در دستگاه گوارش می‌شود. البته شیر گرم و شیرین شده با عسل یا شکر و یا به شکل معجون مانعی ندارد. آب بسیار سرد نیز در این هنگام باعث از بین رفتن حرارت ذاتی معده شده و آن را ضعیف می‌کند.

توجه کنید که بلافاصله بعد از سحری یا شام نخوابید؛ زیرا این کار باعث فشار به دهانه معده و عدم قرارگیری غذا در انتهای معده برای هضم کامل می‌شود و لذا عواقبی مثل رفلاکس، نفخ و سوء هاضمه را به دنبال خواهد داشت و از طرفی خواب نیز نا آرام و مختل خواهد بود؛ لذا حداقل نیم ساعت بعد از صرف این وعده‌ها نخوابید.

از فعالیت بدنی بلافاصله پس از صرف سحری یا شام بپرهیزید. حداقل تا یک ساعت پس از غذا هیچ فعالیت سنگینی از جمله دویدن، شنا، طناب زدن مجاز نیست، اما قدم زدن آرام و کوتاه مفید است.

 برای کاهش احساس تشنگی و گرما از این نوشیدنی‌ها استفاده کنید؛ عرق کاسنی، عرق شاطره، عرق کاهو، تخم خرفه، ماءالشعیر طبی، فالوده هندوانه با سکنجبین میل کنید. البته افرادی که معده و کبد سرد دارند باید در مصرف این نوشیدنی‌ها احتیاط کنند.

بیشتر بدانید : خوردن این غذاها در ماه رمضان خطر ابتلا به کرونا را افزایش می دهد!

بیشتر بدانید : باید و نبایدهای تغذیه پس از ماه رمضان

بیشتر بدانید : نوشیدن سه قاشق گلاب در هنگام افطار، توصیه ما به شما

بیشتر بدانید : سحری و افطاری چی بخوریم؟

گردآوری : گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/hhealth
منبع :salamatnews.com