جادوی عکاسی انعکاسی! + تصاویر
نكته شگفت انگیز در رابطه با استفاده از بازتاب این است كه زمانی كه عكسی می‌گیریم این بازتاب‌ها می‌تواند تصویر را از سطح كاملا صاف به یك سطح دیگر منتقل كند یا...

روش های انعکاس نور در عکاسی

استفاده از فن انعكاس در عكاسی باعث ایجاد بازتاب‌های بسیار جالب و عكس‌های بسیار زیبا می‌شود. استفاده از آب، ‌شیشه، آیینه یا هر چیز دیگری كه سطحی دارای انعکاس دارد، می‌تواند تغییری در كار عكاسی و هنر ایجاد كند. نكته شگفت انگیز در رابطه با استفاده از بازتاب این است كه زمانی كه عكسی می‌گیریم این بازتاب‌ها می‌تواند تصویر را از سطح كاملا صاف به یك سطح دیگر منتقل كند یا به یك صورت دیگر كاملا هنرمندانه درآورد. بعضی اوقات انعكاس می‌تواند آزار دهنده باشد و هیچ جلوه هنری نداشته باشد. اما عكس‌های خلاقانه و بسیار جالب به این بستگی دارد كه عكاس نگاه مختلفی به محیط اطراف خود داشته باشد، نه اینكه بخواهد یك بخش از اشیاء را ببیند.

بیشتر بدانید : جادوی عکاسی انعکاسی! (2) + تصاویر


همچنین استفاده از نوری كه این بازتاب‌ها ایجاد می‌كنند،‌ كیفیت عكس را به شدت افزایش می‌دهد. معمولا نور منتشر شده برای عكاسی بهتر است، و استفاده از نور انعكاسی نیز منبع خوبی برای نور یا  برجسته سازی و همچنین راهی عالی برای جذب نیروهای منشر شده می‌باشد.

اگر بخواهید كه از روش‌های انعكاس  نور برای عكسی استفاده كنید بدانید كه این راه هنرمندانه ای است و منبع خوبی برای برجسته سازی است. مطمئن باشید، یاد گرفتن طرز استفاده از انعكاس در عكاسی به شما كمك خواهد كرد كه مهارت‌های خود را در این حرفه بالا برده و به راحتی پیشرفت كنید.

در زیر ما نمونه‌ای از بهترین این عکسها را آورده‌ایم:

 
Azzam Merchant


Philippe Sainte-Laudy


Philippe Sainte-Laudy


Xhengis Aliu


Philippe Sainte-Laudy


Mik


Nejdet Düzen


Azzam Merchant


Nejdet Düzen


Julio


Seldon Scott


Ihdar Nur

 

تهیه و ترجمه: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
اختصاصی سیمرغ