نكته شگفت انگیز در رابطه با استفاده از بازتاب این است كه زمانی كه عكسی می‌گیریم این بازتاب‌ها می‌تواند تصویر را از سطح كاملا صاف...

 
استفاده از فن انعكاس در عكاسی باعث ایجاد بازتاب‌های بسیار جالب و عكس‌های بسیار زیبا می‌شود. استفاده از آب، ‌شیشه، آیینه یا هر چیز دیگری كه سطحی دارای انعکاس دارد، می‌تواند تغییری در كار عكاسی و هنر ایجاد كند. نكته شگفت انگیز در رابطه با استفاده از بازتاب این است كه زمانی كه عكسی می‌گیریم این بازتاب‌ها می‌تواند تصویر را از سطح كاملا صاف به یك سطح دیگر منتقل كند یا به یك صورت دیگر كاملا هنرمندانه درآورد. بعضی اوقات انعكاس می‌تواند آزار دهنده باشد و هیچ جلوه هنری نداشته باشد. اما عكس‌های خلاقانه و بسیار جالب به این بستگی دارد كه عكاس نگاه مختلفی به محیط اطراف خود داشته باشد، نه اینكه بخواهد یك بخش از اشیاء را ببیند.

همچنین استفاده از نوری كه این بازتاب‌ها ایجاد می‌كنند،‌ كیفیت عكس را به شدت افزایش می‌دهد. معمولا نور منتشر شده برای عكاسی بهتر است، و استفاده از نور انعكاسی نیز منبع خوبی برای نور یا  برجسته سازی و همچنین راهی عالی برای جذب نیروهای منشر شده می‌باشد.
اگر بخواهید كه از روش‌های انعكاس  نور برای عكسی استفاده كنید بدانید كه این راه هنرمندانه ای است و منبع خوبی برای برجسته سازی است. مطمئن باشید، یاد گرفتن طرز استفاده از انعكاس در عكاسی به شما كمك خواهد كرد كه مهارت‌های خود را در این حرفه بالا برده و به راحتی پیشرفت كنید.
در زیر ما نمونه‌ای از بهترین این عکسها را آورده‌ایم:
 
Lars A. Giusti
 
Linda O’Dell
 
Julio Salinas
 
Philippe Sainte-Laudy
 
Philippe Sainte-Laudy
 
Ali Al-Zaidi
 
Philippe Sainte-Laudy
 
VISION-AIRY
 
Chiara
 
Mike_tn
 
Azzam Merchant
 
 
 
تهیه و ترجمه: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
www.seemorgh.com/culture
اختصاصی سیمرغ
 
مطالب پیشنهادی:
گزارش تصویری: جادوی عکاسی انعکاسی!
گزارش تصویری: بازی آب و طبیعت در هنر عکاسی!!
شاهکارهای عکاسی هنرمندان جهان! (1)
شاهکارهای عکاسی هنرمندان جهان! (2)
مصاحبه با رضا کیانیان به مناسبت نمایشگاه عکسش
 
 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
X