جادوی عکاسی انعکاسی! (2) + تصاویر
نكته شگفت انگیز در رابطه با استفاده از بازتاب این است كه زمانی كه عكسی می‌گیریم این بازتاب‌ها می‌تواند تصویر را از سطح كاملا صاف...

روش‌ های انعكاس نور در عکاسی

استفاده از فن انعكاس در عكاسی باعث ایجاد بازتاب‌های بسیار جالب و عكس‌های بسیار زیبا می‌شود. استفاده از آب، ‌شیشه، آیینه یا هر چیز دیگری كه سطحی دارای انعکاس دارد، می‌تواند تغییری در كار عكاسی و هنر ایجاد كند. نكته شگفت انگیز در رابطه با استفاده از بازتاب این است كه زمانی كه عكسی می‌گیریم این بازتاب‌ها می‌تواند تصویر را از سطح كاملا صاف به یك سطح دیگر منتقل كند یا به یك صورت دیگر كاملا هنرمندانه درآورد. بعضی اوقات انعكاس می‌تواند آزار دهنده باشد و هیچ جلوه هنری نداشته باشد. اما عكس‌های خلاقانه و بسیار جالب به این بستگی دارد كه عكاس نگاه مختلفی به محیط اطراف خود داشته باشد، نه اینكه بخواهد یك بخش از اشیاء را ببیند.

همچنین استفاده از نوری كه این بازتاب‌ها ایجاد می‌كنند،‌ كیفیت عكس را به شدت افزایش می‌دهد. معمولا نور منتشر شده برای عكاسی بهتر است، و استفاده از نور انعكاسی نیز منبع خوبی برای نور یا  برجسته سازی و همچنین راهی عالی برای جذب نیروهای منشر شده می‌باشد.

اگر بخواهید كه از روش‌ های انعكاس نور برای عكسی استفاده كنید بدانید كه این راه هنرمندانه ای است و منبع خوبی برای برجسته سازی است. مطمئن باشید، یاد گرفتن طرز استفاده از انعكاس در عكاسی به شما كمك خواهد كرد كه مهارت‌های خود را در این حرفه بالا برده و به راحتی پیشرفت كنید.

در زیر ما نمونه‌ای از بهترین این عکسها را آورده‌ایم:


Lars A. Giusti


Linda O’Dell


Julio Salinas


Philippe Sainte-Laudy


Philippe Sainte-Laudy


Ali Al-Zaidi


Philippe Sainte-Laudy


VISION-AIRY


Chiara

Mike_tn


Azzam Merchant

 

بیشتر بدانید : گزارش تصویری: جادوی عکاسی انعکاسی! 1

 

تهیه و ترجمه: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
اختصاصی سیمرغ