چینی ها کدام برند ماشین را بیشتر می خرند؟
براساس آمار های منتشر شده, رشد فروش بی ام و bmw و بنز در چین در چهار ماهه اول سال میلادی رکورد زده است.

فروش خوب بی ام و و بنز در چین

فروش ماه گذشته‌ی  بی ام و bmw در چین با افزایش 39 درصدی به 48869 دستگاه رسیده و بدین ترتیب این برند باواریایی توانسته دو برند لوکس ساز دیگر یعنی مرسدس بنز و آئودی را کنار بزند.

در همین زمان فروش مرسدس نیز با افزایش 35 درصدی به 47627 دستگاه رسیده و از سویی آئودی با افت فروش 6.9 درصدی مواجه بوده و توانسته 46166 دستگاه از ساخته‌های خود را به دست مشتریان برساند.

آئودی مدت‌زمان زیادی پرفروش‌ترین برند لوکس در چین بوده اما هنوز مناقشات این برند با نمایندگی‌ها به دلیل برنامه‌های جدید برای ارائه‌ی شبکه توزیع جدید به پایان نرسیده است. به همین دلیل نمایندگی‌ها از قبول سفارش‌های جدید برای خودروها و تراک های سبک خودداری کرده‌اند.

البته که این امر باب میل بی ام و bmw بوده و فروش آن در چهار ماهه اول سال 2017 با افزایش 18 درصدی نسبت به سال گذشته مواجه شده و به 191697 دستگاه رسیده است.

به منظور حفظ رتبه‌ی اول، باواریایی ها برنامه‌هایی برای دو برابر کردن ظرفیت تولید در چین و رساندن آن به 600 هزار دستگاه خودروی سبک تا 5 سال آینده دارند. ب‌ام‌و همچنین در نظر دارد تأسیسات مونتاژ خود را برای تولید خودروهای الکتریکی ارتقا دهد.

بی ام و bmw در بازار خودروی چین یک شراکت 50-50 جوینت ونچر با هولدینگ خودروسازی چینی برلیانس دارد.


گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
seemorgh.com/entertainment
منبع: pedal.ir