اگر با سالاد لاغر نمی شوید کباب را جایگزین کنید
از دیدگاه طب سنتی رژیم غذایی برای لاغری باید با مزاج هر فرد متناسب باشد بنابراین شاید سالاد جلوی لاغری شما را بگیرد ولی کباب به لاغر شدنتان کمک کند

افرادی که به جای سالاد با کباب لاغر می شوند

سید مهدی میر غضنفری، پژوهشگر طب سنتی ، در ارتباط با اینکه چرا برخی افراد علیرغم رعایت رژیم غذایی چاق می‌شوند، گفت: رژیم‌های غذایی برای افراد با مزاج های مختلف باید متفاوت باشد تا بتوانیم به نتیجه مطلوب برسیم.

بیشتر بدانید : لاغری با سرکه سیب تنها در یک هفته + فواید سرکه سیب


افرادی که چاق هستند و مزاج سرد و تر دارند در صورت مصرف سالاد بیشتر برای لاغر شدن، چاق می‌شوند چراکه مصرف این مواد در افراد مزاج سرد و تر باعث کاهش انرژی در انها شده و مانع از انجام تحرک و ورزش می‌شود.

این پژوهشگر طب سنتی خاطر نشان کرد: این افراد برای رژیم بیشتر توصیه می‌شود گوشت قرمز، کباب و بادام مصرف کنند و از انجام ورزش و تحرک غفلت نکنند البته مراقب باشند افراط در این زمینه نیز صورت نگیرد تا مشکلات دیگر برایشان بروز یابد.

شیر بادام

وی در مورد خواص بادام گفت:بادام اگر به همراه گلاب و شکر تهیه شود موجب لینت مزاج شده وبا عث تسهیل دفع می‌شود در ضمن سطح داخلی روده ها را نیز صیقل می‌دهد؛ از این رو افرادی که یبوست دارندنیز از مصرف آن نفع می‌برند.

میر غضنفری بیان داشت: مصرف شیره بادام به افرادی که دچار التهاب مثانه هستند به طوری که سوزش ادرار دارند ولی هیچ عفونت یا میکروبی در دستگاه ادراری آنها وجود ندارد، مصرف بادام به‌دلیل خاصیت ترمیم کنندگی آن توصیه می‌شود.

بیشتر بدانید : لاغری سریع با رژیم 7-4-2 ، کاهش وزن 5 کیلویی در یک ماه

بیشتر بدانید : 20 نکته مفید برای لاغری و خوش اندام شدن

بیشتر بدانید : رژیم غذایی برای لاغری از نظر متخصصین تغذیه چگونه است؟گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع: farsnews.com