آیا شما نیز از آن دسته از افراد هستید که دلتان می خواهد هرگز پیر نشوید، به شما توصیه می کنیم این مقاله را بخوانید زیرا...

 

فقط یک راه حل برای طول عمر وجود دارد که در تحقیقات عملی نشان داده شده است و آن محدود کردن کالری است.در آزمایشی روی موش ها، ماهی ها،کرم ها،و میمون ها نشان داد که خوردن میوه کم،عمر شما را طولانی تر می کند. البته نکته کلیدی در کم خوری این است که مطمئن باشید چیزی که می خورید مغذی باشد.داشتن وزن سالم سوخت و ساز بدن را کاهش می دهد. نقطه خوب برای شروع کردن این است که هر روز 25 درصد کالریتان را کاهش دهید.
 
1. قند کمتری بخورید
قند،بدن را از مواد معدنی مورد نیاز یک سوخت و ساز خوب خالی می کند.قند سیستم ایمنی بدن را کم می کند و توانایی بدن را در برابر عوامل بیماری زا کاهش می دهد.رژیم هایی با گلیسمیک بالا- رژیم هایی با قند بالا یا فعالیت بالا و غذاهای تصفیه شده ای مثل شیرینی که فورا به قند یا شکر تبدیل می شود- با انواع مختلف سرطان ارتباط دارد. رژیم هایی با قند بالا،تری گیلیسیرید را بالا می برد و خطر ابتلا به علائم سوخت و ساز مثل دیابت،بیماریهای قلبی و همه شرایطی که می تواند زندگی و عمر شما را کوتاه کند را افزایش می دهد.
 
2. نسبت به کلسترولتان خیلی نگران نباشید
کلسترول یک سیستم جداگانه دو قسمتی درنظر گرفته شده (دو نوع است):خوب و بد اما ترکیبی از هر دو نوع آن بعید است.ال دی ال که کلسترول بد نام دارد،که انواع مختلفی دارد و بعضی از آنها اصلا خطری با خود به همراه ندارد.وقتی که روی کلسترول به تنهایی تمرکز می کنیم توجه ما از یک تصور بزرگ به بیماری های قلبی معطوف می شود.نسبت تری گلیسرید به کلسترول اچ دی ال (که باید زیر 5 باشد) در ابتلا به بیماری های قلبی بهتر از کلسترول به طور کلی است.و اساسی ترین تغییر و تحول در سبک زندگی( ترک کردن سیگار، ورزش کردن و پایین آوردن وزن) تاثیر عمیق تری در مرگ و میر دارد تا اینکه کلسترول داشته باشد.
 
3. ذهنتان را آرام کنید :
استرس تقریبا یکی از عوامل بیشتر بیماری هاست.هورمون استرس( کورتیزول) هیپوکامپوس ها را که برای قدرت تفکر و حافظه ضروری است جمع و کوچک می کند.سطح بالای هورمون کورتیزول باعث جمع شدن چربی می شود. تنها چیزی که باعث پایین آوردن استرس می شود مدیتیشن است. روزی چند دقیقه ذهنتان را آرام کنید، به سیستم اعصبانتان آرامش دهید، ضربان قلبتان را پایین بیاورید و با عمیق نفس کشیدن به مغزتان اکسیژن بدهید و به رویاهایتان سلامت ببخشید.
 
4. ماهی بخورید
امگا 3 موجود در ماهی سالم ترین ماده غذایی مفید برای قلب در روی زمین است.ماهی تقریبا در هر رژیمی وجود دارد و این نشان می دهد که ماهی ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش میدهد.ماهی همچنین فشار خون را پایین می آورد، خلق وخو را بهتر می کند و مغز را تغذیه می کند، و غذایی است که زندگیتان را سالم تر و طولانی تر می کند.بسیاری از کارشناسان سلامتی حداقل به خوردن روغن ماهی در روز یا فرآورده های آن توصیه می کنند. سازمان سلامت جهان و سازمان آتلانیتک شمالی خوردن ماهی دو بار در هفته را توصیه می کنند.
 
5. با پیرامونتان ارتباط برقرار کنید
طولانی ترین عمرها و سالم ترین افراد آنهایی هستند که با دنیای بیرونشان ارتباط برقرار می کنند. برای دو دهه،محققان نشان دادند که افرادی با روابط اجتماعی پایین بیشتر در معرض مشکلات ذهنی، جسمی و مرگ ناهنگام هستند.ارتباطات اجتماعی زندگی را وسعت می بخشد.مراقبت و نگه داری از کسی یا چیزی خارج از زندگی خودتان زندگی را دوام می بخشد و سلامتی را تضمین میکند.افرادی که با اقوام و فامیل هایشان در ارتباط هستند یا زمان بیشتری را صرف عبادت و نیایش می کنند همچنین داوطلب کمک کردن به افراد هستند عمر طولانی<
 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پربیننده های این بخش

 
X