هنگام شست‌وشوی توت فرنگی حتما کلاهک سبز را جدا کنيد!
به گفته یک متخصص طب سنتی، پیش از مصرف و هنگام شست‌وشوی توت فرنگی لازم است کلاهک سبز این میوه جدا شود، چون زير اين کلاهک منبع اصلی آلودگی‌ها پنهان شده‌اند.
  1. قوانین خوردن توت فرنگی در طب سنتی

سید مهدی میرغضنفری پزشک و مدیر گروه طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی ارتش گفت: در طب سنتی اشاره چندانی به توت فرنگی نشده اما با توجه به خصوصیات این میوه که طبع سرد و تری دارد، مصرف زیاد آن برای سرد مزاجان مناسب نیست.

  1. هرچه توت فرنگی کال و ترش‌تر باشد:

طبع آن رو به خشکی می‌رود و کمی قابض و یبوست‌زا می شود. بنابراین افرادی که مبتلا به آلرژی هستند باید در مصرف توت فرنگی احتیاط کنند.

  1. هرچه توت فرنگی رسیده تر و شیرین تر باشد:

سردی آن کمتر و خاصیت لینت‌دهندگی آن بیشتر می‌شود. چنین وضعیتی برای افرادی که دچار یبوست هستند موثر است.

  1. توت فرنگی برای گرم مزاجان مناسب است یا سردمزاجان؟

مصرف توت فرنگی برای گرم مزاجان مناسب است و سردمزاجان باید این میوه را همراه با مصلح آن بخورند. مصلح توت فرنگی، عسل و گرمی جات است.

 

  1. شربت و مربای توت فرنگی

مصرف زیاد توت فرنگی برای سرد مزاجان مناسب نیست اما خوردن شربت و مربای آن برای افرادی با این مزاج مشکلی ایجاد نمی‌کند. شربت و مربای توت فرنگی متعادل تر بوده و در آن، سردی میوه کاهش یافته و از این رو مصرف آن برای سردمزاجان مشکلی ایجاد نمی‌کند.

توت فرنگی های ریز و مزرعه ای از انواع درشت و گلخانه ای آن مناسب‌ترند و لازم است هنگام شست‌وشوی این میوه حتما کلاهک سبز توت فرنگی را جدا کنيد، چون زير اين کلاهک منبع اصلی آلودگی های پنهان است.گردآوری:گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع:salamatnews.com