راهکارهایی مناسب برای کنترل میل به شیرینی
 حتما تا کنون شماهم میل شدید به شیرینی را تجربه کرده اید که با برخی راهکارهای ساده باید با آن مقابله کنید تا از بیماری هایی مانند دیابت در امان باشید

 میل شدید به شیرینی را چگونه کنترل کنیم؟

جالب است بدانید که برخی مواد غذایی هم شیرینی طبیعی دارد وهم در صورت مصرف روزانه، میل شما به شیرینی های مضر را کم می کند و مصرف به اندازه آن‌ها با متعادل کردن سطح قند خون، خطر ابتلا به دیابت و دیگر شرایط خطرناک پزشکی را کاهش می دهد.

1- دارچین

سطح قند خون را کاهش می دهد و باعث کاهش میل به شکر بعد از مصرف وعده های اصلی غذایی می شود.

بیشتر بدانید : خواص دارچین

2- کدو حلوایی

سرشار از کربوهیدرات های پیچیده و فیبر است و سطح قند خون را متعادل می کند. علاقه مندان به مصرف شیرینی، بیشتر در معرض انگل های روده ای هستند. وجود این انگل ها، میل به شیرینی را افزایش می دهد زیرا از منابع شیرین تغذیه می کنند. در این میان ،مصرف دانه های کدو حلوایی یکی از قدیمی ترین روش های مبارزه با انگل های روده محسوب می شود. کدو حلوایی را می توانید هم به صورت پخته و هم به صورت خام در سالادها استفاده کنید.

3- هویج

یکی از منابع غنی کربوهیدرات های پیچیده است. قند کدو حلوایی هم مانند هویج به تدریج جذب می شود و میل به شیرینی را کاهش می دهد. متخصصان تغذیه مصرف هویج به صورت خام را برای کاهش میل به شیرینی، بیشتر توصیه می کنند. سیب زمینی شیرین این نوع سیب زمینی غنی از قندهای طبیعی است. سیب زمینی شیرین ماده ای به نام پکتین دارد که جذب قند در بدن را کاهش می دهد. بهترین ساعت مصرف این نوع سیب زمینی، اوایل صبح یا در وعده ناهار است.

4- شکلات تلخ

شکلات یکی از رایج‌ ترین انتخاب ‌هایی است که افراد (به ‌خصوص زنان) در زمان میل به مصرف شیرینی ، به سراغش می‌ روند. بهتر است زمانی که هوس خوردن شکلات به سرتان زد، شکلات تلخ بخورید. شکلات تلخ ،شکلاتی است که بیش از ۷۰ درصد آن از کاکائو تشکیل شده باشد. همچنین شکلات تلخ سرشار از ترکیبات مفید گیاهی به ‌نام «پلی‌ فنل‌» است. برخی مطالعات نشان می ‌دهند که خواص ضدالتهابی و آنتی ‌اکسیدانی پلی ‌فنل‌ها می ‌تواند شاخص ‌های مربوط به سلامت قلب را بهبود دهد. البته شکلات تلخ نیز مانند شکلات‌ معمولی مقداری شکر و چربی دارد، بنابراین بهتر است در مصرف‌ آن زیاده ‌روی نکنید.

بیشتر بدانید : علت میل شدید به خوردن شیرینی و شکلات در هنگام ناراحتی چیست؟

بیشتر بدانید : میل به صبحانه خوردن ندارید؟! حتما این مطلب را بخوانید

بیشتر بدانید : میل به خوردن غذاهای ناسالم نشانه کمبود کدام مواد معدنی است؟

بیشتر بدانید : میل شدید به نمک نشانه چه بیماری هایی است؟

گردآوري : گروه سلامت سيمرغ
seemorgh.com/health
منبع : khorasannews.com