رژیم غذایی متناسب با گروه خونی شما چیست؟
 شما با توجه به گروه خونی خود می توانید رژیم غذایی مناسبی برای خود انتخاب کنید

 رژیم غذایی متناسب با گروه خونی خود را می شناسید؟

در گزارشی مرتبط با رژیم غذایی متناسب با گروه خونی اعلام کرده است که تحقیقات نشان می‌دهد گروه‌های خونی مختلف کم و بیش در معرض بیماری‌های متفاوت قرار می‌گیرند که این به نوبه خود می‌تواند رژیم‌های غذایی مربوط به کاهش وزن تأثیر بگذارد.

این گزارش تاکید می‌کند که تنظیم رژیم غذایی متناسب با گروه خونی می‌تواند نقش مهمی در کاهش وزن داشته باشد.

اگرچه این امر از طریق مطالعات اثبات نشده است، اما در این گزارش تصریح شده است که به دلیل ارتباط گروه خونی با بیماری‌ها، برخی افراد باید یک رژیم غذایی متناسب با گروه خونی خود مصرف کنند؛ به گونه‌ای که افراد با گروه خونی نوع "A" به رژیم گیاهخواری پایبند باشند و سعی کنند غذاهای خالص، تازه و ارگانیک را در رژیم غذایی خود بگنجانند.

در این گزارش به افراد گروه خونی "B" توصیه شده است که از وعده‌های غذایی غنی از سبزیجات، میوه‌ها، لبنیات، تخم مرغ و مقداری گوشت استفاده کنند و از مصرف ذرت، گندم، عدس، گوجه‌فرنگی، بادام زمینی، کنجد و مرغ خودداری کنند.

افراد با گروه خونی نوع "O" نیز باید غذاهای سرشار از پروتئین مانند گوشت، سبزیجات، میوه‌ها و ماهی مصرف کنند و استفاده از غلات، حبوبات و امثال آن در رژیم غذایی آن‌ها باید محدود شود.

افرادی که دارای گروه خونی "AB" هستند نیز توصیه می‌شود که از لبنیات، سبزیجات برگ‌دار و غذاهای دریایی زیاد استفاده کنند و به‌شدت از مصرف کافئین، الکل و گوشت‌های فرآوری شده خودداری کنند.

بیشتر بدانید : شناسایی گروه های خونی عجیب و نادر در ایران

بیشتر بدانید : مردان کدام گروه خونی بیشتر به اختلال نعوظ دچار می شوند؟

بیشتر بدانید : انواع گروه خونی سازگار برای انتقال خون

بیشتر بدانید : گروه خونی شما چه فواید و مضراتی برای شما دارد؟

گردآوری:گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع:yjc.news