خوراکی هایی برای افراد همیشه خسته
با خوردن برخی خوراکی ها مانند اسفناج،موز و... می توانید کمی بروز احساس خستگی در خود را کنترل کنید

اگر احساس خستگی می کنید بخورید

بعد از یک روز پرمشغله در خانه یا محل کار احساس خستگی می کنید. در پایان روز، شما فقط می‌خواهید زیر ملافه بروید و آرام بخوابید اما تا زمانی که کار فیزیکی انجام نداده باشید، نباید همیشه احساس خستگی کنید. اگر این طور باشد به این معنی است که وعده غذایی شما به خوبی برنامه‌ریزی نشده است. در ادامه به برخی از غذاهای پرانرژی اشاره کرده ایم که می‌توانید برای انرژی بخشیدن و تجدید قوا به رژیم غذایی خود اضافه کنید.

1- اسفناج

اسفناج سرشار از مواد معدنی و ویتامین‌هایی است که بدن برای انجام چندین عملکرد به آن‌ها نیاز دارد. مهم تر از همه، حاوی آهن است، یک ماده معدنی وقتی به مقدار ناکافی مصرف شود می‌تواند منجر به خستگی شود.

2- موز

این میوه حاوی سه قند طبیعی - ساکارز، فروکتوز و گلوکز است که می تواند انرژی فوری را تامین کند. همچنین منبع خوبی از کربوهیدرات است، یک درشت مغذی که می‌تواند سطح انرژی شما را افزایش دهد.

2- چغندر

چغندر حاوی ترکیبی است که می‌تواند بهره‌وری سلول‌های تولید کننده انرژی بدن را بهبود بخشد.

3- خرما

فقط دو تا سه عدد خرما در روز تمام چیزی است که برای انرژی بخشیدن به خود و فعال ماندن نیاز دارید. این میوه خشک شیرین، سرشار از فیبر است که می‌تواند انرژی شما را افزایش دهد.

4- تخم مرغ

تخم مرغ منبع پروتئین با کیفیت بالا و چربی‌های سالم است. ترکیب این دو می‌تواند شما را در طول روز راضی و پرانرژی نگه دارد.

بیشتر بدانید : صبحانه هایی برای رفع خستگی صبحگاهی

بیشتر بدانید : چگونه انرژی بدن را در سطح بالا نگه داریم؟‌ و خسته نشویم؟

بیشتر بدانید : چرا اینقدر خسته‌ام؟ ( 7 دلیل احساس خستگی)

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع:khorasannews.com