یک رژیم غذایی برای پاکسازی روده شما
پاکسازی روده بسیار اهمیت دارد و می تواند روی متابولیسم بدن شما تاثیر بگذارد

پاکسازی روده با کمک این رژیم غذایی

در کنار اهمیت و نقش معده، پاکسازی روده‌ها نیز بسیار مهم است. اگر سموم در روده‌ها جمع شوند، می‌توانند مشکلات زیادی برای سلامتی ایجاد کنند.

در چنین شرایطی باید به رژیم غذایی توجه ویژه‌ای داشت. تمیز نگه داشتن روده بزرگ متابولیسم بدن را افزایش داده و شما را سالم نگه می‌دارد.

مشکلات مربوط به معده اغلب به دلیل عادات غذایی نادرست رخ می‌دهند. بسیاری از مواقع که معده به درستی تمیز نمی‌شود، آلودگی در روده بزرگ تجمع می‌یابد. در چنین شرایطی تمیز کردن روده‌ها در کنار معده بسیار مهم است. اگر سموم در روده‌ها جمع شوند، می‌توانند مشکلات زیادی برای سلامتی ایجاد کنند. در چنین شرایطی باید به رژیم غذایی توجه ویژه‌ای داشت. تمیز نگه داشتن روده بزرگ متابولیسم شما را افزایش داده و شما را سالم نگه می‌دارد.

برخی مواد غذایی به شما در تمیز کردن روده کمک می‌کنند که به آن‌ها اشاره شده است.

1- سیب

پکتین (نوعی فیبر است که منشا طبیعی دارد) موجود در سیب به پاکسازی روده بزرگ کمک می‌کند. مصرف آن به دفع آلودگی و مدفوع از بدن کمک می‌کند. ضمنا مصرف سیب به جلوگیری از رشد سلول‌های سرطانی در معده کمک می‌کند. برای این منظور باید روزانه آب سیب مصرف کنید.

2- آب سبزیجات خام

برای سم زدایی روده بزرگ سبزیجات خام بخورید که سرشار از فیبر هستند و به سم زدایی بدن کمک می‌کنند. به این منظور آب اسفناج، هویج، چغندر، گوجه فرنگی و خیار را در برنامه غذایی خود قرار دهید.

3- لیمو

ویتامین C به وفور در لیمو وجود دارد که به سم زدایی بدن و افزایش متابولیسم کمک می‌کند. علاوه بر این، مصرف لیمو به محافظت از بدن در برابر آسیب‌های ناشی از رادیکال‌های آزاد کمک می‌کند. برای این منظور هر روز صبح ناشتا یک لیوان آب ولرم مخلوط با آبلیمو و یک قاشق عسل بنوشید.

4- کشک

ماست برای معده ما بسیار مفید است. این یک پروبیوتیک طبیعی است که باکتری‌های سالم را در روده حفظ می‌کند؛ اما خوردن روزانه کشک هم دستگاه گوارش را سالم نگه می‌دارد و به پاکسازی روده‌ها کمک می‌کند. مصرف روزانه یک تا دو فنجان کشک به پاکسازی روده کمک می‌کند.

5- سرکه سیب

سرکه سیب برای روده مفید است. دارای خواص آنتی اکسیدانی و آنتی بیوتیکی است که به پاکسازی روده بزرگ کمک می‌کند. دستگاه گوارش توسط باکتری به نام استوباکتر سالم نگه داشته می‌شود. مصرف آن به کاهش وزن نیز کمک می‌کند.

این نکات و اطلاعات را به عنوان توصیه یک پزشک یا متخصص پزشکی تلقی نکنید. در صورت بروز علائم هر بیماری با پزشک مشورت کنید.

بیشتر بدانید : مشخصات افرادی که به سرطان روده بزرگ مبتلا می شوند

بیشتر بدانید : عادات اشتباهی که به سلامت روده آسیب می زند

بیشتر بدانید : غذاهایی که برای روده مضرند

بیشتر بدانید :  روده سالم با این چند اصل مهم

گرد آوری : گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع :yjc.news